REKLAMA

USA: Kobiety będą otrzymywały pigułki poronne pocztą

REKLAMA

Agencja Żywności i Leków USA zezwoli na wysyłanie pigułek aborcyjnych drogą pocztową. Dotychczas pierwszą tabletkę zabijającą dziecko, kobiety przyjmowały w szpitalu bądź przychodni.

Aborcja drogą pocztową

Administracja Bidena zarządziła zmianę zasad w sprawie aborcji. Od teraz przekazywanie kobietom pigułek w USA odbędzie się drogą pocztową. Rzekomym powodem jest pandemia COVID-19.

Zdaniem sędziego orzekającego w sprawie, wymóg zażycia preparatu w gabinecie lekarskim narażał kobiety na ryzyko zarażenia koronawirusem.

Komisarz Agencji ds. Żywności i Leków, w poniedziałek wysłał list do organizacji związanych ze zdrowiem reprodukcyjnym. W piśmie, lekarz oświadczył, że agencja tymczasowo nie będzie wymagała pierwszego zażycia tabletki w gabinecie.

Decyzja jest odpowiedzią na list organizacji lekarskich. Pismo adresowane było do prezydenta Joe Bidena i wiceprezydent Kamali Harris. Treść odnosiła się do kwestii ułatwienia aborcji w czasie pandemii.

Głos środowisk antyaborcyjnych

Środowiska pro-life sprzeciwiają się zarządzeniu. Jeanne Mancini, prezes March for Life oznajmiła, że telemedycyna aborcyjna jest ogromnym zagrożeniem dla kobiet.

Aborcja farmakologiczna jest jedną z najczęściej wybieranych metod zabijania nienarodzonych.

nytimes.com

REKLAMA

Komentarze