FBI publikuje reklamy w jidysz. Apeluje o zgłaszanie “przestępstw z nienawiści”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot. Twitter

FBI publikuje plakaty zarówno w jidysz, jak i języku hebrajskim, apelując o zgłaszanie “przestępstw z nienawiści”.

  • FBI w Nowym Jorku postanowiło rozpocząć kampanię walki z “przestępstwami z nienawiści”.
  • Plakaty reklamowe akcji napisano zarówno po angielsku, hebrajsku oraz w jidysz.
  • Inicjatywa, mająca dotrzeć do jak największej liczby osób ze społeczności żydowskiej, została pochwalona za “wrażliwość na kulturę”.

FBI zdecydowało się na opublikowanie specjalnych plakatów, mających trafić do całej społeczności żydowskiej. Użyto w nich języka jidysz, jak i hebrajskiego. Jak zauważa Jerusalem Post, ruch ten “może być postrzegany jako bezpośrednie wezwanie do zajęcia się w szczególności przestępstwami z nienawiści wobec Żydów, ponieważ przemawia do całej społeczności”.

Za inicjatywą stoi jednostka FBI ds. Przestępstw z Nienawiści. Opublikowała ona reklamy w języku angielskim, jidysz i hebrajskim, “starając się skłonić więcej ortodoksyjnych Żydów do zgłaszania przestępstw z nienawiści w rejonie Nowego Jorku” – czytamy. W reklamach zauważono, że “wiele przestępstw nie jest zgłaszanych” i zawierają one “instrukcje dotyczące zgłaszania przestępstw z nienawiści do FBI”, jeśli tylko ktoś zostanie ich ofiarą lub ma wiedzę o przestępstwie z nienawiści.

„Czy wiesz, że wiele przestępstw z nienawiści nie jest zgłaszanych?” – napisano w reklamie FBI również w jidysz. „FBI chce pomóc, ale musimy się z tobą skontaktować”. Na oficjalnych grafikach FBI umieszczono wskazówki, jak anonimowo zgłaszać przestępstwa. Rabin Abe Friedman wyraził uznanie dla inicjatywy, nazywając ją “prawdziwie wrażliwą” na problemy społeczności żydowskiej. “Uznanie dla @NewYorkFBI które po raz kolejny pokazuje, o co chodzi w kontaktach ze społecznością, zachęcając żydowskie ofiary / świadków przestępstw z nienawiści do informowania o tym, co się stało w językach, które są im najbardziej znane. To właśnie nazywamy #wrażliwością na kulturę” – stwierdził rabin na swoim Twitterze.

Jerusalem Post

POLECAMY