C. Graf: Moim zdaniem wyjście z tego kryzysu będzie silnie inflacyjne [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pixabay

– Moim zdaniem wyjście z tego kryzysu będzie silnie inflacyjne – powiedział Cezary Graf, doradca majątkowy, w rozmowie z Agnieszką Borkiewicz na kanale Media Narodowe. Gość odniósł się do tzw. „Nowej Normalności”.

Na pytanie, jak rysuje się krajobraz gospodarczy w tzw. „Nowej Normalności”, o której mówią rządzący, C. Graf odpowiedział, że świat zachodu już zbankrutował. – System gospodarczy świata zachodu zbankrutował pod koniec 2019 r. W 2020 r. wymyślono jak to przykryć, jak odsunąć winę od nieumiejętnie prowadzonej polityki.

Gość dodał, że media tradycyjne bardzo się skompromitowały. – GAFAM byłby głupi gdyby za kilka lat nie zrobił z tego użytku, nie przejął władzy – powiedział Graf.

„Czarne łabędzie”

Zapytany czym są tzw. „czarne łabędzie” odpowiedział, że jest to duże, nieprzewidywalne zdarzenie, które odciska piętno na całej zglobalizowanej ekonomii. Cezary Graf dodał, że dożyliśmy czasów, kiedy te łabędzie zaczęły być sterowane. W tym miejscu podał przykład zablokowania Kanału Sueskiego przez kontenerowiec. Należy bowiem pamiętać, że przez ten kanał przepływa duża część światowego handlu.

– Takim niesterowanym łabędziem jest Fukushima, gdzie w 2011 r. powstała fala tsunami i zalała elektrownię atomową. To jest czarny łabędź naturalny – powiedział Grał.

Na pytanie, jak można sklasyfikować rzeczywistość w kontekście czarnych łabędzi gość odpowiedział:  –  Jedną z prognoz, jaką ja stawiam na kanale „Cezary Graf” jest to, że gotówka jaką znamy, zamieni się w coś bardzo niewartościowego. Bo podaż znacząco przewyższa w ostatnim czasie pokrycie w świecie zachodu.

Gość dodał, iż sądzi, że tradycyjna gotówka się zdewaluuje. Spadnie wartość zarówno gotówki papierowej, jak i elektronicznej. – Moim zdaniem wyjście z tego kryzysu będzie silnie inflacyjne – powiedział Graf. Dodał, że nigdy nie zdarzyło się, żeby wyjście inflacyjne miało miejsce w całej Europie i Stanach Zjednoczonych. Czegoś takiego świat nie przerabiał, a jeśli się już do tego dojdzie – będzie niebezpiecznie.

POLECAMY