REKLAMA

Wiec wyborczy w Madrycie. Lewicowi aktywiści zaatakowali patriotów z partii VOX [WIDEO]

REKLAMA

W środę odbył się wiec wyborczy hiszpańskiej konserwatywnej partii VOX. Grupa manifestantów zakłóciła spotkanie. Kilkanaście osób trafiło do szpitala.

Jak informuje VOX Polonia, „Vox zaatakowany wczoraj w Madrycie przez Antifę wspieraną przez socjalistyczny rząd komunistyczny podczas oficjalnej prezentacji kandydata do Madrytu”.

Atak rozpoczął się podczas przemówienia Santiago Abascala, lidera partii VOX. Kilkudziesięciu napastników rzucało kamieniami, celując w mównicę.

Ofiary ataku

Lewicowi aktywiści ranili 13 zwolenników partii VOX oraz 20 policjantów. Lider partii podsumował działanie bojówkarzy. – Oto do czego dopuściło Ministerstwo Spraw Wewnętrznych kierowane przez Fernando Grande-Marlaskę – wykrzyczał Santiago Abascal

Po zamieszkach, wieczorem, Irene Montero, hiszpańska minister do spraw równouprawnienia poparła atak. – Mieszkańcy dzielnicy Vallecas bronili się jedynie przed rasizmem, przesadną męskością, wrogością wobec mniejszości seksualnych i biednych. – stwierdziła.

4 maja zaplanowano wybory do parlamentu w Madrycie. Warto przypomnieć, że podobne incydenty miały już miejsce. Przed lutowymi wyborami do parlamentu w Katalonii, politycy partii VOX kilkukrotnie byli obrzucani kamieniami.

tvp.info, wnp.pl

REKLAMA

Komentarze