Wielkanoc w Szwecji. 11 morderstw i usiłowań zabójstwa w 4 dni

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. pixabay

Wielkanoc w Szwecji przebiegła wyjątkowo burzliwie. Miniony weekend wielkanocny “obfitował” w morderstwa i usiłowania zabójstwa.

  • Miniona Wielkanoc przebiegła w Szwecji w wyjątkowo drastycznych okolicznościach.
  • W przeciągu zaledwie czterech dni popełniono kilkanaście morderstw oraz usiłowań zabójstwa.
  • Seria zbrodni zaczęła się jeszcze nocą w Wielki Piątek, a zakończyła już po Niedzieli Wielkanocnej.

Wielkanoc w Szwecji okazuje się być wyjątkowo niebezpiecznym okresem. Jak podsumowują szwedzkie media, w czasie Świąt Zmartwychwstania Pańskiego doszło do kilkunastu morderstw i usiłowań zabójstwa. Seria ataków zaczęła się już w Wielki Piątek. Wówczas, niedługo po północy pewien mężczyzna próbował zamordować kobietę w jej mieszkaniu w Vasastan w Sztokholmie.

Zaledwie kilka minut później inny mężczyzna został ciężko dźgnięty nożem w willi Hasselby, gdzie za usiłowanie zabójstwa aresztowano pięć osób. Wielki Piątek trwał jeszcze, gdy w budynku mieszkalnym w Nacka znaleziono martwego mieszkańca. Incydent jest badany, jako morderstwo. Kolejna próba zabójstwa miała miejsce w nocy w garażu w Farsta. Podejrzany sprawca został zatrzymany.

Wielka Sobota również była przepełniona przemocą i przestępstwami. “Tuż przed godziną 10:00 w sobotę policja została zaalarmowana na Flemingsberg w południowym Sztokholmie, gdzie w mieszkaniu znaleziono kobietę w średnim wieku z obrażeniami zagrażającymi życiu. Kobieta później zmarła na miejscu zbrodni. W tym samym mieszkaniu aresztowano mężczyznę pod zarzutem morderstwa. Policja nie chce komentować, jaki rodzaj relacji ich łączył” – przytacza szwedzki Samnytt.se.

Na tym jednak nie koniec. W sobotę w ciągu godziny w różnych miejscach w Kista znaleziono ciężko rannych mężczyznę i nastolatka. Oba incydenty są badane jako usiłowanie zabójstwa, a dwie osoby zostały aresztowane pod zarzutem jednego z incydentów. W końcu nadeszła Wielkanoc, a Dzień Zmartwychwstania rzucił światło na nowe przestępstwa. “O wpół do dziesiątej w niedzielę rano policja znalazła martwego mężczyznę w domu w małym miasteczku w Luleå. Kobieta została zatrzymana na miejscu przez prokuraturę pod zarzutem zabójstwa. Według prawnika kobiety działała w samoobronie. Ofiara i podejrzany już wcześniej się znali” – wylicza Samnytt.se.

Później w niedzielę w Gustavsberg w gminie Värmdö policja znalazła martwego mężczyznę na terenie leśnym. Policjanci badają ten incydent jako podejrzenie morderstwa. “Policja została również zaalarmowana o zdarzeniach w mieszkaniu przy Södermalm w Sztokholmie. Kobieta podejrzana o usiłowanie zabójstwa została zatrzymana, a ciężko ranny mężczyzna trafił do szpitala. W nocy z niedzielę na poniedziałek dwóch mężczyzn podejrzanych o usiłowanie zabójstwa w centrum Södertälje również zostało aresztowanych i zatrzymanych” – czytamy długą listę przestępstw, jakie miała miejsce w Wielkanoc w Szwecji.

Samnytt.se

POLECAMY