Lockdown przedłużony! Minister Niedzielski zdradził datę

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Minister Zdrowia, Adam Niedzielski

/ Fot. YouTube/ screen

Minister Zdrowia Adam Niedzielski poinformował podczas dzisiejszej konferencji prasowej, iż lockdown zostanie przedłużony.

  • Lockdown w Polsce zostanie przedłużony – poinformował podczas konferencji Minister Zdrowia, Adam Niedzielski.
  • Wprowadzone przed Wielkanocą obostrzenia potrwają nie do 9, a aż do 18 kwietnia.
  • Minister wyjaśnił, iż wpływ na decyzję rządu miała zła sytuacja w szpitalach oraz w poszczególnych regionach Polski.

Ministerstwo Zdrowia przekazało dziś informację o przedłużeniu korona-restrykcji. MZ Adam Niedzielski poinformował, iż póki co lockdown potrwa do 18 kwietnia. Dotychczasowe, nowe obostrzenia narzucone Polakom 27 marca miały pierwotnie trwać do 9 kwietnia. Rząd zdecydował jednak, iż lockdown zostanie przedłużony o kolejny tydzień.

Tym razem Niedzielski nie powołał się na ilość pozytywnych testów na covid, lecz na sytuację w szpitalach. Ta ma być “wciąż zła”. “Obserwowane ostatnio wyniki nowych zakażeń są w tym momencie zbyt słabym sygnałem, by traktować je w optymistyczny sposób. Wciąż mamy złą sytuację w szpitalach” – stwierdził minister. Ustalone przede wszystkim na czas Wielkanocy restrykcje potrwają zatem o tydzień dłużej.

Jak podaje Niedzielski, Ministerstwo Zdrowia odwlekło datę podjęcia długofalowych decyzji. “Z tych powodów podjęliśmy decyzję, że obostrzenia zostaną przedłużone o okres ponad tygodnia. Lockdown będzie obowiązywał do 18 kwietnia. Wtedy będziemy decydowali, co dalej” – poinformował minister. Dodał, iż to “zła sytuacja w regionach” w znacznej mierze wpłynęła na decyzję rządu o wydłużeniu obostrzeń. Szczególnie źle ma się dziać przede wszystkim w województwie wielkopolskim oraz dolnośląskim.

TVP.Info

POLECAMY