Dzień Pamięci o Holokauście. Szef Pfizera i dr Fauci wezmą udział w obchodach

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot. March of the living

Szef Pfizera, Albert Bourla oraz główny doradca medyczny prezydenta USA, dr Anthony Fauci dołączą do corocznych obchodów Dnia Pamięci o Holokauście.

  • Tegoroczny “Marsz Żywych” upamiętniający ofiary Holokaustu, szczególnie zaś uratowanych przez lekarzy i medyków, odbędzie się wirtualnie.
  • W obchodach wezmą udział szef Pfizera, Albert Bourla oraz dr Anthony Fauci, doradca prezydenta USA ds. epidemii.
  • Dr Fauci otrzyma specjalne odznaczenie za zasługi w walce z pandemią, podczas gdy Bourla ma przybliżyć w wystąpieniu losy swojej rodziny, która przeżyła Holokaust.

Jak informuje The Jerusalem Post, tegoroczny “Marsz Żywych” będzie “szczególnym wyrazem uznania dla oporu medyków i bohaterów Holokaustu”. Liderzy branży medycznej dołączą do tegorocznych obchodów, które odbywają się 7 i 8 kwietnia z okazji Dnia Pamięci o Holokauście w całym świecie żydowskim. “Szef Pfizera, Albert Bourla, którego rodzice przeżyli Holokaust, dołączy do corocznej ceremonii upamiętniającej ofiary Holokaustu. Wraz z nim dołączy także dr Anthony Fauci, który otrzyma specjalną nagrodę za swoją pracę w walce z COVID-19, na specjalnym sympozjum na temat medycyny” – informuje portal.

W środę wieczorem o godzinie 19:00, w przeddzień Dnia Pamięci o Holokauście, zostanie wyemitowane specjalne sympozjum internetowe zatytułowane „Medycyna i moralność: lekcje z Holokaustu i COVID-19”. Głos zabiorą ocaleni z Holokaustu, jak i “światowej sławy lekarze i badacze, którzy omówią opór medyczny podczas Holokaustu, dziedzictwo nazistowskiej medycyny i to, czego Holokaust może nas nauczyć o etyce opieki zdrowotnej”.

Jak informują media, podczas sympozjum dr Anthony Fauci, dyrektor amerykańskiego Narodowego Instytutu Alergii i Chorób Zakaźnych oraz Główny Doradca Medyczny Prezydenta USA, odbierze nagrodę „Moral Courage in Medicine” za swoją pracę w walce z COVID-19. Z kolei szef Pfizera, Albert Bourla, ma przypomnieć historię swojej rodziny dotyczącą Holokaustu.

Urodzony w Grecji Bourla podzielił się ze światem historią swoich bliskich stosunkowo niedawno. Jego rodzice byli wśród 2 tysięcy ocalonych Żydów w Salonikach, którzy przeżyli Holokaust. Szef Pfizera wspomina relacje, które usłyszał od rodziców: „Moi rodzice dużo rozmawiali o tym [Holokauście]. Zrobili to, ponieważ chcieli, abyśmy pamiętali – aby przypomnieć sobie utracone życia, przypomnieć sobie, co może się stać, gdy wirus zła może rozprzestrzeniać się bez kontroli. Ale najważniejsze, aby pamiętać o wartości ludzkiego życia” – wspomina Bourla.

Tegoroczny Marsz Żywych to szczególny hołd dla lekarzy, którzy z narażeniem życia podczas Holokaustu – pisze JP. Uczestnicy Marszu przejdą w tym roku wirtualną trasą przez Auschwitz-Birkenau. Wszyscy biorący w nim udział ocaleni z Holokaustu zostali sfilmowani w innowacyjnej technologii 3D, aby sprawiać wrażenie faktycznego maszerowania przez obóz koncentracyjny. Wirtualny marsz będzie transmitowany w czwartek 8 kwietnia. Premiera w mediach izraelskich będzie miała miejsce o godzinie 15:00.

Jerusalem Post

POLECAMY