USA: Czarnoskórzy atakują Azjatów. To również wina “białej supremacji”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot. Twitter

Lekarz Eugene Gu twierdzi, iż notoryczne napaści czarnoskórych na Azjatów w USA to wina “białej supremacji”.

  • Kwestia rasizmu w USA powraca w nowej formie. Nasilające się ataki wymierzone w Azjatów stały się nową plagą, inicjując akcję #StopAsianHate.
  • Najczęściej oprawcami pochodzących z Azji obywateli są Afroamerykanie.
  • Lewicowi eksperci są jednak przekonani, iż popełniane przez czarnoskórych przestępstwa to wina “białej supremacji”.
  • Wśród takich ekspertów znalazł się azjatycko-amerykański lekarz, Eugene Gu, potępiający białych za zbrodnie czarnoskórych.

Lekarz Eugene Gu nie ma wątpliwości. Nasilające się w ostatnim czasie ataki na Azjatów, których sprawcami są czarnoskórzy, to zdecydowanie wina “białej supremacji”. Zagorzały przeciwnik Trumpa uważa, iż to z winy białych Azjaci stracili godność w oczach Afroamerykanów. Nie ma w tym żadnej winy samych napastników.

“Przestępstwa popełniane przeciwko Azjatom przez czarnoskórych mają miejsce tylko dzięki naszemu systemowi “białej supremacji”, który pozbawia Afroamerykanów ich ekonomicznych możliwości, a jednocześnie odbiera szacunek i godność Amerykanom pochodzenia azjatyckiego” – napisał doktor na Twitterze. Do kwestii rozbojów i napadów wmieszał również politykę, podtrzymując, iż biali ludzie zrobią wszystko, by pozostać u władzy. „Ponadto biali u władzy są ekspertami w dzieleniu i podbijaniu, aby pozostać przy władzy”.

W ostatnich tygodniach w USA czarnoskórzy coraz częściej atakują Azjatów. Fala “przestępstw z nienawiści” wywołała ruch #StopAsianHate. W niedawnej strzelaninie w SPA w Atlancie spośród 8 ofiar aż 6 było kobietami azjatyckiego pochodzenia. Okazuje się, iż domagający się tolerancji i walki z rasizmem Afroamerykanie wyjątkowo chętnie gnębią pochodzących z Azji sąsiadów. Lewica szybko wymyśliła wyjście z niezręcznej sytuacji, obwiniając za całe zło białych obywateli.

Lewicowa, pokrętna logika wzbudziła opór ze strony Amerykanów. „Zaczynamy: kiedy czarny mężczyzna brutalnie atakuje przypadkową starszą Azjatkę w centrum Manhattanu, to nie jego wina, to wina białej supremacji. Sposób na uczynienie ulic bezpieczniejszymi” – zauważyła felietonistka New York Post Miranda Devine.

„Nie mogę uwierzyć, że muszę to powiedzieć, ale nie, to nie wina białych, jeśli czarny człowiek zdecyduje się zaatakować Azjatę” – dodała ekspertka publikująca na YouTube, Lauren Chen. Na post doktora Gu odpowiedział również dziennikarz Zaid Jilani: “Zdajesz sobie sprawę, że argumentowanie, że każdy jest tylko marionetką białych ludzi bez własnej agencji, jest w zasadzie teorią białej supremacji, prawda?” – spytał. Jednak w tej sytuacji logika wydaje się bezsilna. Lewica bowiem wmówiła sobie na dobre, iż każdy atak czy przestępstwo popełnione przez czarnoskórych to tak naprawdę wina “białej supremacji”.

Post Millennial

POLECAMY