“Zielony hipokryta” Bidena przyłapany! Minister transportu “fałszywym ekologiem”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot. screen

Minister transportu Joe Bidena, Pete Buttigieg, został okrzyknięty “fałszywym ekologiem”. Mężczyzna, oficjalnie głoszący “świadome ekologicznie treści”, został przyłapany na wysiadaniu z SUV-a i pospiesznym przesiadaniu się na rower.

  • Minister transportu USA, Pete Buttigieg, stanowczo zachwalał używanie rowerów i odchodzenie od zużycia paliwa.
  • Niedawno do sieci trafiło nagranie, ukazujące jego hipokryzję w podróży do pracy.
  • Minister transportu został nazwany “fałszywym ekologiem” po tym, jak wysiadł z SUV-a, by na ostatnie chwile podróży przesiąść się na rower.
  • Zachowanie polityka wykpili Internauci.

Postać Pete’a Buttigiega była dotychczas chwalona przez media głównego nurtu za ekologiczne “zacięcie”. Minister jeździł bowiem do pracy na rowerze, jednocześnie potępiając zużywanie paliwa przez kierowców samochodów. Teraz jednak sytuacja się zmieniła, a minister transportu został nazwany “fałszywym ekologiem”. W czwartek Buttigieg został uchwycony na wideo, gdy przyjeżdża w pobliże Białego Domu dużym SUV-em, po czym zespół ochroniarzy zdejmuje jego rower, na którym minister przemierza pozostałą, niewielką odległość do pracy.

Sytuacja wzbudziła oburzenie opinii publicznej. Minister transportu został natychmiast oskarżony o bycie “fałszywym ekologiem” i skrajnym hipokrytą. Film wyciekł wkrótce potem, jak Demokrata poparł tzw. “podatek milowy” dla kierowców. Ma on nakładać na kierujących pojazdami opłatę – tym wyższą, im więcej kilometrów przejadą. Dotychczas kwestię tę regulował podatek od paliwa. Media społecznościowe bezlitośnie wykpiły ministra transportu, który rowerem jeździ najwidoczniej tylko “pod publikę”, gdy śledzą go uważne oczy kamer. “Przykro mi Petie, twoja próba oszukania społeczeństwa została zdemaskowana. Wszystko, co powiesz od teraz, ma zerową ważność” – piszą Internauci.

“Typowe tak zwane „zielone” zachowanie lewicy” – stwierdzają, komentując sytuację. “Dlaczego płacimy za ochronę ministra transportu? Czy to jakaś niebezpieczna usługa? Ten facet jest w 100% fałszywy. Nie ma w nim nic szczerego. Mówi zręcznie, tak jak Obama i Clinton, ale jego wiarygodność jest zerowa. I podobnie jak Obama i Clinton kłamie, patrząc ci prosto w oczy z szerokim uśmiechem. Zatrzymajmy kłamstwa!” – dodają. Sam Buttigieg był wcześniej burmistrzem South Bend w stanie Indiana. Wystartował w ostatnich wyborach prezydenckich, ale po pewnym czasie zrezygnował z kampanii. 15 grudnia 2020 roku ogłoszono, że Biden powołał Buttigiega na stanowisko ministra transportu.

Washington Times

POLECAMY