Dorota Kania w zarządzie Polska Press. “Żeby była najważniejszym, opiniotwórczym ośrodkiem”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Gazety.

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pixabay

Redaktor naczelna Telewizji Republika przeszła do spółki Polska Press. Dołączając do trzyosobowego zarządu zastąpiła Pawła Fąfarę.

Dorota Kania, dziennikarka Gazety Polskiej oraz redaktor naczelna Telewizji Republika wybrana została członkiem zarządu Polska Press.

Kobieta może pochwalić się bogatym doświadczeniem. Od ponad 20 lat pracuje w branży. Znana jest nie tylko z Telewizji Republika czy Gazety Polskiej, ale również Życia Warszawy, Radia Plus czy tygodnika Wprost.

Struktura spółki

W marcu, Orlen przyłączył do spółki grupę Polska Press. To jedna z największych grup medialnych, skupiających media lokalne i regionalne. Do grupy przynależy 20 dzienników, około 120 tygodników oraz 500 stron internetowych. Włączenie grupy medialnej do Orlenu ma być, zdaniem spółki, szansą na repolonizację mediów. Wcześniej bowiem udziały w spółce posiadali Niemcy.

Po przejęciu spółki przez koncern, prezes Polska Press, Dorota Stanek złożyła rezygnację. Po zajęciu stanowiska przez Kanię, skład zarządu wygląda następująco: Dariusz Świąder – wiceprezes, Magdalena Chudzikiewicz – członek zarządu, Dorota Kania – członek zarządu.

Zapowiedź zmian

Dorota Kania, obejmując stanowisko, zapowiedziała realizację ambitnych celów. – Stawiam przed sobą zadanie doprowadzić do tego, żeby Polska Press była najważniejszym, opiniotwórczym ośrodkiem medialnym w Polsce. Widzę ogromny potencjał w gazetach należących do Polska Press – powiedziała w wywiadzie dla Wirtualnych Mediów.

Dziennikarka stwierdziła, że z własnego doświadczenia zna wartość mediów regionalnych. Zaznaczyła również, iż po złagodzeniu obostrzeń zainicjuje spotkanie z redakcjami. – Wysłałam już informację redaktorom naczelnym, że jak tylko miną te duże obostrzenia, będę chciała spotkać się z każdym i ich zespołami. Będę rozmawiać o pomysłach, co jeszcze zrobić, żeby te media były jeszcze atrakcyjniejsze dla odbiorców – stwierdziła.

Kania nie potwierdziła doniesień w sprawie zmian osobowych w zarządach redakcji podległych Polska Press. – Na razie nie mam żadnych planów na temat roszad – zaznaczyła.

dorzeczy.pl, wirtualnemedia.pl

POLECAMY