Kardynał Nycz zasłabł podczas liturgii. Jest w szpitalu

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Kardynał Kazimierz Nycz zasłabł podczas liturgii.

/ Fot. YouTube/Archidiecezja Warszawska

Kardynał Kazimierz Nycz, metropolita warszawski zasłabł podczas sprawowania Mszy Św. Krzyżma. Hierarcha trafił do szpitala na badania diagnostyczne. Liturgię dokończył biskup polowy Wojska Polskiego Józef Guzdek.

  • Kardynał Kazimierz Nycz zasłabł podczas sprawowania Mszy Św. Krzyżma. Musiał udać się do szpitala. Przechodzi badania.
  • Rzecznik archidiecezji prosi o modlitwę za hierarchę.
  • Kardynał miał problemy już na początku liturgii. Podano mu wodę.
  • Zobacz także: Wielki Czwartek. Początek Triduum Paschalnego

– Podczas Mszy św. Krzyżma w Archikatedrze Warszawskiej kard. Kazimierz Nycz zasłabł. Został przewieziony do szpitala na badania diagnostyczne – poinformował ks. Przemysław Śliwiński, rzecznik prasowy arcybiskupa i Archidiecezji Warszawskiej. – Prosimy o modlitwę za Arcybiskupa Metropolitę Warszawskiego – dodał.

Kardynał Nycz miał problemy już na początku liturgii. W pewnym momencie podszedł do niego jego sekretarz oraz proboszcz archikatedry z kubkiem z wodą. Metropolita warszawski w trakcie czytań mszalnych przeszedł do zakrystii. Liturgię kontynuował biskup polowy Wojska Polskiego Józef Guzdek. Wygłosił także homilię.

Nie wiadomo jeszcze, z czego wynikało zasłabnięcie kardynała. Być może więcej informacji będzie znane po pojawieniu się wyników badań diagnostycznych.

Msza Krzyżma jest odprawiana we wszystkich kościołach katedralnych w Wielki Czwartek w godzinach porannych. Rolę głównego celebransa pełni zawsze biskup ordynariusz. Poświęcone w tym dniu oleje wykorzystywane są przez cały następny rok podczas udzielania sakramentów.

polsatnews.pl

POLECAMY