Departament Stanu stworzy Biuro ds. Różnorodności. Wyda 2,5 mln dolarów

Dodano   0  
  Loading

/ Fot. usembassy.gov

Amerykański Departament Stanu stworzy Biuro ds. Różnorodności, Równości i Integracji. Szacuje się, iż będzie ono kosztować aż 2,5 miliona dolarów.

  • Departament Stanu stworzy Biuro ds. Różnorodności, które pomoże śledzić zmiany zachodzące w strukturach rządowych.
  • Docelowo, sam Departament ma stać się bardziej “inkluzywnym” miejscem, zatrudniającym kobiety, osoby z mniejszości etnicznych etc.
  • Koszt stworzenia nowej jednostki szacuje się na 2,5 miliona dolarów.

We wtorek Kongres został poinformowany, iż Departament Stanu stworzy Biuro ds. Różnorodności, Równości i Integracji (DE&I). W tym celu Departament planuje wydać aż 2,5 miliona dolarów. Nowe biuro znajdzie się pod bezpośrednią jurysdykcją Sekretarza Stanu, Antony’ego Blinkena.

Z dokumentów uzyskanych przez Breitbart News wynika, że ​​Departament Stanu stworzy Biuro, aby wesprzeć nowo utworzone stanowisko Chief Diversity, Equity and Inclusion Officer (CDEIO). Nowe biuro „zapewni ramy, które przekraczają historyczne ograniczenia i promują nieograniczone możliwości dla wszystkich osób, niezależnie od ich statusu” – napisano w rządowych dokumentach. „Musimy stale dążyć do tego, aby siła robocza odzwierciedlała nasz zróżnicowany naród i promowała środowisko, które ceni indywidualny szacunek i godność. Biuro to zwiększy zdolność Departamentu do prowadzenia odpowiedniego monitorowania i nadzoru programów DE&I” – stwierdzono w zapiskach.

Nowe biuro ma powstać już 1 października i będzie zatrudniać na pełen etat dziewięciu pracowników. “Dyrektor biura będzie miał stopień równoważny z asystentem sekretarza i będzie podlegał bezpośrednio sekretarzowi” – stwierdzono w dokumentacji. Celem nowego biura będzie „służenie jako centralny punkt działań Departamentu w zakresie różnorodności, równości i integracji (DE&I) i będzie odpowiedzialne za proponowanie i koordynowanie wdrażania polityk i programów wspierających DE&I w Departamencie”. W rządowych dokumentach stwierdzono, iż inicjatywy na rzecz “różnorodności, równości i integracji” „dramatycznie wzrosły, wraz z żądaniami skierowanymi do docelowych zasobów DE&I przez biura i misje”.

Jedną z funkcji nowego biura będzie koordynacja i gromadzenie analiz informacji o personelu „zagregowanych według płci, rasy, pochodzenia etnicznego, niepełnosprawności, rangi i miejsca pracy w celu wsparcia planowania długoterminowego”, zgodnie z dokumentami. Nowa jednostka będzie śledzić „zmiany kultury Departamentu w kierunku zwiększonej integracji wszystkich pracowników”. Koszt utworzenia Biura to około 2,5 miliona dolarów.

Breitbart.com

POLECAMY