Brutalny atak nożownika w biały dzień w Vancouver. “To niewyobrażalne”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Fot. YouTube/ screen

Dwudziestokilkuletni mężczyzna został aresztowany po dźgnięciu nożem co najmniej siedmiu osób. Atak nożownika w Vancouver nastąpił w miejskiej bibliotece.

  • Dwudziestokilkuletni napastnik został aresztowany przez policję po zaatakowaniu nożem siedmiu osób w centrum miasta.
  • Jedna z ofiar zmarła, pozostałe zostały przetransportowane do szpitala. Incydent miał miejsce w okolicy biblioteki w środku dnia.
  • Atak nożownika w Vancouver zszokował lokalną społeczność, która określa okolicę jako “ciche i spokojne, idylliczne miejsce”.

Mężczyzna w wieku około dwudziestu lat został aresztowany po dźgnięciu nożem co najmniej siedmiu osób. Atak nożownika miał miejsce w Vancouver w Kanadzie. Jedna z rannych kobiet zmarła, a karetki zabrały pozostałe sześć osób do szpitala. Ataki miały miejsce wewnątrz i na zewnątrz biblioteki w Lynn Valley w dzielnicy North Vancouver. “Widziałem nóż. Był bardzo duży, nie był to zwykły nóż” – mówił o wydarzeniu naoczny świadek dla CBC News. Policja twierdzi, że nie ma stałego zagrożenia dla ludzi, a sprawca jest znany policji. Wydaje się również, iż odpowiedzialny za atak był tylko jeden mężczyzna.

„Podejrzany przebywa w areszcie po tym, jak został zatrzymany około godziny 14:00 w sobotę w pobliżu oddziału Lynn Valley przy Lynn Valley Road 1277, która jest częścią lokalnego centrum handlowego” – informuje CBC News. Sprawca jest już znany policji i został wcześniej skazany za przestępstwo. Atak nożownika w Vancouver przeraził mieszkańców. Osoba z personelu Emergency Health Services powiedziała, że ​​sześciu pacjentów zostało zabranych do szpitala, a ​​na miejsce zdarzenia wysłano 11 karetek i dwa nadzorujące pojazdy. Nie była jednak w stanie ujawnić szczegółów dotyczących stanu zdrowia pacjentów.

“Sierż. Frank Jang ze zintegrowanego zespołu dochodzeniowego ds. zabójstw powiedział, że podejrzany – dwudziestokilkuletni mężczyzna, który został ujęty i obecnie przebywa w areszcie – miał w przeszłości kontakty z policją” – stwierdza CBC News. Policja nie ustaliła motywu ataku, ale poprosiła każdego, kto był świadkiem zdarzenia lub nagrał materiał filmowy, o udostępnienie go policji. „W tym przypadku każda mała rzecz jest ważna” – powiedział Jang. Pracujący w bankowości świadek stwierdził, że „reakcja policji była ogromna”. „Nigdy nie widziałem tylu gliniarzy w jednym miejscu”.

Brutalny atak nożownika w Vancouver zaskoczył lokalną społeczność. Jeden ze świadków zdarzenia robił w okolicy zakupy z narzeczoną, gdy zauważył policyjny zgiełk. Podkreślił, że ludzie mieszkający w okolicy North Vancouver opisują ją jako „ciche i idylliczne miejsce do życia, w którym przemoc, która rozegrała się w sobotę, jest bardzo niezwykła”. „Ludzie po prostu wydają się być ogólnie zszokowani” – powiedział świadek zdarzenia. “Jak, u diabła, może się to stać w North Van? Dorastałem pięć minut drogi stąd” – stwierdził.

Jonathan Wilkinson, parlamentarzysta z North Vancouver, powiedział, że był wstrząśnięty atakiem. „Ta biblioteka od lat jest bezpiecznym miejscem dla rodzin do gromadzenia się w społeczności Lynn Valley” – przypomniał. „Do dziś było niewyobrażalne, że takie bezsensowny akt przemocy mógł nastąpić w samym jej sercu” – wskazał poseł.

Incydent, który miał miejsce w Vancouver przypomina masakrę w Vetland z początku miesiąca, podczas której Afgańczyk Tamim Sultani brutalnie zaatakował i dźgnął nożem siedem osób. Jak dotąd motyw jego działania również jest nieznany.

CBC News

POLECAMY