Anty-rasistowski rasista? Aktywista BLM oskarżony o “anty-azjatycki atak z nienawiści”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Christopher Hamner, Fot. Twitter

Anty-rasistowski aktywista Black Lives Matter i zagorzały zwolennik Demokratów został oskarżony o popełnienie “anty-azjatyckiego przestępstwa z nienawiści”.

Anty-rasistowski aktywista Black Lives Matter, wyborca Demokratów, został oskarżony o tzw. “hate crime”, przestępstwo nienawiści skierowane przeciwko… Azjatom. “Prokuratorzy z hrabstwa King County oskarżyli 51-letniego Christophera Allena Hamnera z SeaTac w stanie Waszyngton o przestępstwo z nienawiści za wymierzenie w wiele azjatyckich ofiar przy dwóch różnych okazjach” – informuje PM. Aktywista miał grozić kobietom i dzieciom azjatyckiego pochodzenia, wykrzykując “obelgi na tle rasowym”.

16 marca, anty-rasistowski działacz miał napastować kobietę, która siedziała w samochodzie z dwójką dzieci w wieku od 5 do 10 lat. Mężczyzna krzyczał: “P**** się, ty azjatycka suko!”. Miał przy tym wyskoczyć ze swojego pojazdu i “wygrażać pięścią”, po czym cisnął jakimś przedmiotem w jej samochód. Pamela Cole, ofiara, zadzwoniła na policję. Trzy dni później, 19 marca, Hamner rzekomo zablokował drogę dwóm Azjatkom swoim sedanem w pobliżu supermarketu, blokując ruch na środku ulicy i wykrzykiwał do nich podobne wulgaryzmy. Aktywista wysiadł z sedana, zaatakował ofiary i rzucił w nie jakimś przedmiotem. Jenny Wong, jedna z ofiar, zamieściła zdjęcia i wideo ze swojego spotkania z Hamnerem na Instagramie.

Anty-rasistowski aktywista miał zostać aresztowany przez departament policji w Seattle w czwartek. Jego kaucja wynosi 75 000 dolarów. Hamner jest przetrzymywany w zakładzie karnym King County pod zarzutem popełnienia przestępstwa z nienawiści oraz trzema dodatkowymi zarzutami złośliwego nękania.

Oskarżenia, wraz z dowodami w postaci filmów wideo, były “dużym zaskoczeniem” dla wielu osób. Aktywista posiada bowiem reputację zagorzałego członka ruchu Black Lives Matter, opowiadającego się za “sprawiedliwością rasową” w USA. W czerwcu 2020 roku uczestniczył w tworzeniu CHAZ, odrębnej enklawy zajętej przez BLM oraz Antifę w środku miasta.

The Post Millennial

POLECAMY