REKLAMA

Kryzys na granicy USA. Meksyk wysyła wojsko, by ograniczyć nielegalną imigrację

REKLAMA

Meksyk wysyła niemal 9 tysięcy żołnierzy, aby ograniczyć nielegalną imigrację do USA.

  • Na granicy USA trwa kryzys migracyjny, spowodowany polityką Joe Bidena.
  • Nielegalni imigranci ciągną tysiącami do Stanów Zjednoczonych, przekonani, iż uda im się pozostać w kraju i uniknąć deportacji.
  • W walkę z procederem zaangażował się Meksyk, wysyłając wojsko w celu zatrzymania imigracji.
  • Przeczytaj również: Kartele narkotykowe korzystają na polityce Bidena. Handel ludźmi kwitnie

Władze Meksyku wysłały aż 8715 żołnierzy, aby powstrzymać napływ nielegalnych imigrantów. Ci bowiem tysiącami wędrują z Ameryki Środkowej do Stanów Zjednoczonych. Dziesiątki tysięcy przybyszy przemierzają Meksyk, by znaleźć się w końcu na terytorium USA. Podczas konferencji prasowej sekretarz obrony, Luis Cresencio Sandoval powiedział, że wojsko utworzyło 347 punktów kontrolnych na trzech głównych trasach, którymi przemieszczają się imigranci. Punkty zostały rozstawione po całym kraju. Według sekretarza, w samym tylko marcu meksykańskie służby zatrzymały ponad 12 tysięcy nielegalnych imigrantów.

Decyzję władz ogłoszono wkrótce po tym, jak prezydent USA Joe Biden zapowiedział delegację dyplomatyczną do Meksyku. Rządzący mieliby w jej czasie omówić kwestię trwającego kryzysu imigracyjnego. Problem bowiem narasta i nie może być już dłużej ignorowany. Amerykańskie organizacje zajmujące się imigrantami poinformowały, iż brakuje im miejsc, w których można by umieszczać przybyszy z Ameryki Środkowej. Z powodu kryzysu cierpi również Meksyk. W samym tylko styczniu, władze były zmuszone wysłać 1000 strażników i członków Narodowego Instytutu Imigracyjnego na południową granicę kraju.

Okazało się jednak, iż podjęte środki były niewystarczające, by uchronić Meksyk przed falą nielegalnej imigracji. Nielegalni imigranci mają bowiem stale szturmować północne obszary kraju, takie jak Tamaulipas oraz Nuevo Leon. Władze zostały zmuszone do przeprowadzenia nalotów na hotele i skrytki, w których chowają się imigranci. Coraz więcej obcokrajowców jest również znajdywanych w pojazdach przejeżdżających przez kraj. Rządzący mają nadzieję, iż umocnienie granicy dodatkowymi 8 tysiącami żołnierzy pomoże w walce z nielegalną imigracją.

Breitbart.com

REKLAMA

Komentarze