Prof. Horban: Jesteśmy bliscy, by zamknąć Polskę

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Andrzej Horban / fot. TT/@PremierRP

– Jeśli w środę, czy czwartek będziemy zbliżali się do liczby wyraźnie przekraczającej 30 tys. nowych zakażeń dziennie, to całkowity lockdown będzie nie tylko potencjalnym, lecz także realnym scenariuszem – oznajmił prof. Andrzej Horban, główny doradca premiera ds. COVID-19, na antenie Polsat News.

  • Prof. Andrzej Horban, główny doradca premiera ds. COVID-19, poinformował, że bardzo prawdopodobny jest ostry lockdown w najbliższym czasie w Polsce.
  • Jeśli będzie wprowadzony całkowity lockdown, to w Wielkanoc kościoły powinny być zamknięte – powiedział.
  • Prof. Horban podał spodziewaną datę wygaszenia obecnej fali zakażeń koronawirusem. – Pod koniec maja będziemy się kierować ku normalności – stwierdził.
  • Zobacz także: Zioło lekarstwem na COVID? Spór między posłem PiS a dziennikarzami

– Jednostki zdrowia pracują obecnie na skraju swoich możliwości. Jeśli przekroczymy 30 tys. to rzeczywiście pora zacząć się bać – stwierdził prof. Horban. Jak ujawnił w rozmowie z red. Dorotą Gawryluk, rząd jest „bardzo bliski” podjęcia decyzji o całkowitym lockdownie Polski. – Zaczynamy na ten temat coraz poważniej rozmawiać – poinformował.

– Wprowadzenie surowych restrykcji w dwóch województwach: warmińsko-mazurskim i pomorskim pokazało, że liczba zakażeń przestała tam dramatycznie rosnąć – ocenił doradca premiera Mateusza Morawieckiego. Jak oznajmił, jeżeli rząd zdecyduje się na wdrożenie jeszcze ostrzejszych restrykcji, to nie ominą one żadnej dziedziny życia społecznego. – Jeśli będzie wprowadzony całkowity lockdown, to w Wielkanoc kościoły powinny być zamknięte – powiedział.

W ocenie prof. Horbana wiosna w Polsce minie pod znakiem koronawirusa. – Pod koniec maja będziemy się kierować ku normalności – zapowiedział.

interia.pl

POLECAMY