Zamkną kościoły w Polsce? Prof. Piekarska: Osobiście doradzałam to premierowi

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Kościół św. Piotra i Pawła w Pieniężnie.

Kościół św. Piotra i Pawła w Pieniężnie. / Fot. Wikimedia/Lech_Darski

Czy polski rząd już wkrótce nakaże, żeby zamknąć wszystkie kościoły w Polsce? – Osobiście doradzałam panu premierowi, żeby tak właśnie zrobić – powiedziała prof. Anna Piekarska z Kliniki Chorób Zakaźnych i Hepatologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, członkini Rady Medycznej przy premierze.

  • Prof. Anna Piekarska z Kliniki Chorób Zakaźnych i Hepatologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, członkini Rady Medycznej przy premierze, apeluje o zamknięcie kościołów w Polsce.
  • Osobiście doradzałam panu premierowi, żeby tak właśnie zrobić – poinformowała.
  • Ludzie zakażają się w kościołach i nie mam co do tego wątpliwości – stwierdziła.
  • Zobacz także: Bąkiewicz: Rozpoczynamy akcję „Uwolnić Wielkanoc” [WIDEO]

Obecnie kościoły w Polsce obowiązuje limit liczby osób, jaka może przebywać w nich jednocześnie. Pojawiają się głosy, szczególnie wśród środowisk lewicowo-liberalnych, żeby zamknąć świątynie całkowicie. Do tych opinii postanowiła dołączyć się doradczyni premiera Mateusza Morawieckiego.

– Ludzie zakażają się w kościołach i nie mam co do tego wątpliwości. W okresie Wielkanocy będą zarażać się tym bardziej – stwierdziła prof. Anna Piekarska. Z kolei zdaniem doktor Grażyny Cholewińskiej-Szymańskiej, specjalistki chorób zakaźnych i ordynatorki w Wojewódzkim Szpitalu Zakaźnym w Warszawie, utrzymanie dystansu w kościołach jest możliwe teraz, ale już niekoniecznie w czasie Świąt Wielkanocnych.

expresslubelski

POLECAMY