Górale w obronie życia. “W każdej jego fazie, od poczęcia do naturalnej śmierci”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Górale za Życiem

/ Fot. Oddział Górali Żywieckich Związku Podhalan w Polsce

– Oddział Górali Żywieckich Związku Podhalan w Polsce im. Świętego Jana Pawła II wyraża wdzięczność dla wszystkich środowisk zaangażowanych w poprawę prawnego poziomu ochrony Życia w Polsce, do której przyczynił się wyrok Trybunału Konstytucyjnego z dnia 22 października RP 2020, uznający aborcję eugeniczną za niezgodną z Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej – czytamy w wydanym oświadczeniu.

  • Oddział Górali Żywieckich Związku Podhalan w Polsce im. Świętego Jana Pawła II wydał oświadczenie w sprawie ochrony życia.
  • Górale wyrażają wdzięczność wszystkim zaangażowanym w poprawę tej kwestii.
  • Organizacja podkreśla potrzebę „zapewnienia odpowiedniej pomocy dla niepełnosprawnych, ich rodzin oraz opiekunów”, jak również „szczególną potrzebę formacji obywateli, w tym młodego pokolenia dla poszanowania ludzkiego Życia, sprawnego i niepełnosprawnego, w każdej jego fazie, od poczęcia do naturalnej śmierci”.
  • Zobacz także: Katolickie organizacje niosą pomoc charytatywną w Polsce. Rekordowe wsparcie

– Należy podkreślić szczególnie zasługi potężnego ruchu obrońców Życia, organizatorów zbiórek podpisów pod inicjatywami takimi jak „Stop aborcji” czy „Zatrzymaj aborcję”, parlamentarzystów kierujących wniosek o zbadanie niezgodności przesłanki eugenicznej do Trybunału Konstytucyjnego, a także sędziów Trybunału, którzy opowiedzieli się za konstytucyjnym poszanowaniem Życia – napisano.

– Jednocześnie ufamy, że werdykt Trybunału przyczyni się do zapewnienia odpowiedniej pomocy dla niepełnosprawnych, ich rodzin oraz opiekunów. Wsparcie to powinno łączyć państwo wraz ze społeczeństwem wokół troski o najbardziej potrzebujących oraz przyczyniać się do zwalczania przejawów wrogości wobec osób niepełnosprawnych. Podkreślić należy także szczególną potrzebę formacji obywateli, w tym młodego pokolenia dla poszanowania ludzkiego Życia, sprawnego i niepełnosprawnego, w każdej jego fazie, od poczęcia do naturalnej śmierci – podkreślono.

– Wierzymy, że poprzez te działania Polska stanie na czele państw, broniących wartości i godności ludzkiego Życia, do czego nawoływali i zachęcali św. Faustyna Kowalska, św. Jan Paweł II czy Sługa Boży Ksiądz Kardynał Stefan Wyszyński – stwierdzono.

Treść oświadczenia

POLECAMY