Zmiany w edukacji domowej. Sejm podjął decyzję

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
dziecko, edukacja

/ fot. pixabay

Sejm znowelizował prawo oświatowe w zakresie dotyczącym edukacji domowej. Wycofano niekorzystne zdaniem rodziców zmiany wprowadzone za czasów kierowania MEN przez Annę Zalewską.

  • Sejm przyjął nowelizację prawa oświatowego, dotyczącą edukacji domowej.
  • Zniesiony będzie obowiązek przypisania ucznia do szkoły w tym województwie, w którym mieszka, a także wymóg uzyskiwania opinii poradni psychologiczno-pedagogicznej dla rozpoczęcia edukacji w tej formie.
  • Według danych ministerstwa edukacji i nauki w roku szkolnym 2019/2020 w Polsce w tej formie edukacji uczyło się 10 976 uczniów, a w obecnym – 15 034 uczniów.
  • Zobacz także: Kandydat na Rzecznika Praw Obywatelskich budzi kontrowersje. Zgłoszony przez KO i PSL

Zniesiony będzie obowiązek przypisania ucznia w edukacji domowej do szkoły w tym województwie, w którym mieszka, a także wymóg uzyskiwania opinii poradni psychologiczno-pedagogicznej dla rozpoczęcia edukacji domowej. Za przyjęciem nowelizacji głosowało 393 posłów, 3 było przeciw, 48 wstrzymało się od głosu.

Jednocześnie odrzucono poprawkę Lewicy, która chciała utrzymania wymogu opinii poradni psychologiczno-pedagogicznej do otrzymania zgody na prowadzenie edukacji w domu. Taką propozycję negatywnie oceniali rodzice zajmujący się edukacją domową. Teraz nowelizacją zajmie się Senat.

Według danych ministerstwa edukacji i nauki w roku szkolnym 2019/2020 w Polsce w edukacji domowej uczyło się 10 976 uczniów, a w obecnym – 15 034 uczniów. – To wielki dzień dla ED. Cieszmy się! Podziękowania dla Bartłomieja Wróblewskiego, Andrzeja Dudy, Mateusza Morawieckiego, Przemysława Czarnka, Tomasza Rzymkowskiego oraz wszystkich, którzy wsparli projekt – napisało Stowarzyszenie Edukacji w Rodzinie relacjonując wygrane głosowanie w Sejmie.

Rewelacja! Dziś (2021.03.17 godz. 16:23) Sejm przyjął zdecydowaną większością głosów projekt zmian w Prawie Oświatowym…

Opublikowany przez Stowarzyszenie Edukacji w Rodzinie Środa, 17 marca 2021

portalsamorzadowy.pl, facebook.com

POLECAMY