Szwecja: Próba zabójstwa w autobusie. Imigrancki gang zaatakował pasażera

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Imigrancki gang próbował zabić mężczyznę w autobusie około godziny 21:00 w poniedziałek.

Tuż przed godziną 21:00 w poniedziałek wieczorem, szwedzka policja została zaalarmowana o incydencie w autobusie w Hisingen w Goteborgu. Kierowca pojazdu zdecydował się włączyć alarm świadczący o tym, iż autobus napadnięto. Jak informują szwedzkie media, okazało się, iż za incydentem stał imigrancki gang, którzy usiłowali dokonać zabójstwa w komunikacji miejskiej.

Raport policyjny opisuje przebieg zdarzeń: “20:55. Policja otrzymuje tak zwany alarm napadowy z autobusu na przystanku Eketragatan. Według informacji z autobusu trzy do czterech osób / mężczyzn opuściło autobus po pobiciu mężczyzny w pojeździe. Niejasne jest, czy ma on obrażenia ciała, gdyż mężczyzna nie chce karetki. Jednak skarży się na ból pleców i twarzy” – opisali policjanci. Podobne incydenty w regionie nie są wcale rzadkością. Goteborg “słynie” z tzw. “wrażliwych stref”, zamieszkałych przez imigrantów z Afryki oraz Azji.

Do kłótni w autobusie doszło zatem na przystanku Eketragatan, gdzie według informacji świadków 3-4 osoby pobiły człowieka, a następnie uciekły z miejsca zdarzenia. Początkowo maltretowany mężczyzna nie chciał być badany przez personel pogotowia, ale skarżył się na ból pleców i twarzy – informuje za policją szwedzki Samnytt.se. Początkowo służby myślały, iż doszło jedynie do napaści. Gdy policja i personel pogotowia stawiły się na miejscu, jasnym stało się, iż mają do czynienia z usiłowaniem zabójstwa.

Policja wywnioskowała intencje, z jaką gang napadł na przechodnia po stanie jego kurtki, która była rozcięta. Do tego doszła informacja, iż napastnicy użyli noża. “To dlatego, że kurtka mężczyzny była tak uszkodzona, ​​myślimy, że został skaleczony lub dźgnięty nożem. Nie jest jasne, czy sam ma jakieś obrażenia” – mówił Stefan Gustafsson, rzecznik policji w regionie zachodnim. Obecnie żaden podejrzany sprawca nie został zatrzymany. Policja wszczęła wstępne dochodzenie w sprawie usiłowania zabójstwa.

Samnytt.se

POLECAMY