Autystyczny 4-latek wyrzucony z samolotu. Nie miał maseczki

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/

4-latek cierpiący na autyzm został wyrzucony z samolotu przez Spirit Airlines za to, że nie nosił maseczki.

  • Reżim sanitarny powoduje coraz dziwniejsze sytuacje. 4-letni Carter, cierpiący na spektrum autyzmu, został wyrzucony z samolotu.
  • Powodem decyzji załogi był fakt, iż dziecko nie miało maseczki.
  • Nie pomogły tłumaczenia ani przedstawienie zalecenia lekarza, który stwierdził, iż Carter nie powinien jej nosić.

Podczas lotu powrotnego do Little Rock z Las Vegas, rodzina Kimball została wyrzucona z samolotu, gdyż ich 4-letni syn, Carter, nie miał maseczki. 4-latek cierpiący na autyzm zgodnie z zaleceniem lekarza wcale nie musiał jej nosić. „Otrzymał od lekarza notę ​​lekarską stwierdzającą, że jest zwolniony z noszenia masek, ponieważ za każdym razem, gdy nosi maskę, wstrzymuje oddech lub zaczyna wariować i zrobi sobie krzywdę” – poinformowała matka chłopca, Callie Kimball.

Ojciec, matka i syn mieli polecieć Spirit Airlines do Las Vegas, by odwiedzić rodzinę. Podróż przebiegła bez incydentów. Jednak kłopoty zaczęły się w drodze powrotnej. Według Kimball, para była już na pokładzie samolotu, a jej mąż pokazał załodze lotniczej notatkę od lekarza – ale mimo to zostali wyrzuceni. „Jest niepełnosprawny. Jest chroniony przez amerykańską ustawę o niepełnosprawności, a załoga mówi: “Nie, nie, nie, nie. Autyzm nie jest niepełnosprawnością. Musi nosić maskę, bo inaczej musi wysiąść z samolotu” – relacjonuje kobieta.

4-letni Carter uwielbia podróżować liniami lotniczymi. „Dzieci w spektrum autyzmu, zwykle mają na punkcie czegoś obsesję. On ma obsesję na punkcie samolotów. Siedział więc na swoim miejscu, cicho i wyglądając przez okno, a pani z załogi stwierdziła: “Wynoś się!” – opisuje Callie. Rodzina utknęła w Dallas i musiała zapłacić 1000 dolarów z własnej kieszeni za lot do domu liniami American Airlines, które przyjęły zaświadczenie lekarskie. Chociaż mąż Callie poprosił Spirit Airlines o zwrot pieniędzy, jeszcze go nie otrzymał. Linie wkrótce wydały oświadczenie:

“W 2021 można ubiegać się o zwolnienie, zgodnie z rozporządzeniem federalnym, wymagającym masek na lotniskach i w samolotach. Planujemy dodać informacje na naszej stronie internetowej o zwolnieniu z obowiązku jeszcze w tym tygodniu. Odwiedź nasze Centrum Informacyjne, aby uzyskać więcej informacji o tym, co robimy, aby zapewnić naszym Gościom i Członkom zespołu bezpieczeństwo”.

Post Millennial

POLECAMY