Porażka testów “neutralnych płciowo”. Armia USA rozważa zmiany

covid-19
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot. pixabay

Armia USA rozważa zmiany w testach sprawnościowych kadetów, które aktualnie są “neutralne pod względem płci”.

Jak informują media, armia amerykańska rozważą zmiany w teście sprawności bojowej armii (ACTF). Już trzy lata temu zdecydowano o wprowadzeniu testów “neutralnych płciowo” do systemu punktacji. Te jednak okazały się nie dość miarodajne. Teraz jednak pojawiły się problemy, a proponowany, nowy test ACTF 3.0, miałby znów dzielić żołnierzy na mężczyzn i kobiety.

“Kongres nakazał armii zaprzestanie wykonywania ACFT w ramach “ustawy o zezwoleniach na obronę narodową z 2021 r.”, do czasu zakończenia badania w celu zaobserwowania, jak test wpływa na żołnierzy” – czytamy. Co ciekawe, Kongres zdaje się zauważać różnice pomiędzy mężczyznami a kobietami, które należy uwzględniać w testach sprawnościowych. „Wiemy, że istnieje fizjologiczna różnica między mężczyznami i kobietami” – poinformowano.

„Armia musi to uwzględnić i usunąć konkurencję między płciami, w przeciwnym razie Kongres nigdy nie pozwoli na wdrożenie ACFT”. Można więc stwierdzić, iż “mądrość etapu” armii USA uległa zmianie. Nie spodobało się to osobom, które poświęciły czas i siły na “walkę z podziałem”. Jak podaje anonimowe źródło z kręgów wojskowych, toczono “wielką walkę z podziałami na rzecz włączenia” i neutralności. Nowy zamysł Kongresu zupełnie zaprzecza dotychczasowym dążeniom do owej upragnionej, płciowej neutralności.

Wstępne wyniki testów ACTF pokazały dużą lukę między wynikami mężczyzn i kobiet w 2019 r., według Army Times. ACFT miał stać się oficjalnym testem w październiku 2020 r. lecz jego oficjalne wdrożenie zostało przesunięte z powodu COVID-19. Nowy, uwzględniający płeć badanych test ACTF 3.0 podobno „odniesie się do obaw kongresu i grup działania dotyczących różnic między płciami i wskaźnika zdawalności”.

“Są jednak jeszcze inne problemy, którymi należy się zająć” – powiedziała emerytowana kapitan marynarki wojennej i dyrektor spraw rządowych SWAN, Lory Manning. “Kiedy wymyślasz standardy neutralne pod względem płci, a biorą w nich udział mężczyźni i kobiety, którzy nie mogą spełnić standardów – to jest coś nie tak ze standardami” – stwierdziła kapitan Armii USA.

Daily Caller

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY