Biedronka do swojej oferty dołączy testy na COVID-19

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. commons.wikimedia.org

Biedronka jako pierwsza sieć handlowa postanowiła dołączyć do swojej oferty sprzedaż szybkich testów na obecność wirusa SARS-CoV-2. Produkt będzie kosztował blisko 50 zł za sztukę, a jego wyprzedaż ruszy od 15. marca. Sieć informuje także o ograniczonej liczbie testów dla pojedynczego klienta.

  • Największa w Polsce sieć marketów zamierza sprzedawać szybkie testy na obecność koronawirusa
  • Pojedynczy klient będzie mógł kupić tylko 3 testy za blisko 50 złotych za sztukę
  • Kierownictwo firmy chce wziąć na siebie większą odpowiedzialność za zdrowie klientów
  • Zobacz także: Zmiany w obostrzeniach. Lockdown w dwóch kolejnych województwach

Od najbliższego poniedziałku już nie tylko apteki będą oferowały w swojej palecie produktów medycznych sprzedaż szybkiego testu na obecność koronawirusa z Wuhan. Biedronka jako pierwszy podmiot handlowo-spożywczy dołączy do swojej oferty sprzedaż testu od szwajcarskiej firmy farmaceutycznej PRIMA Lab.

Test Primacovid pozwala sprawdzić w ciągu 10 minut obecność przeciwciał IgG i IgM, które wywoływane są po zakażeniu się wirusem SARS-CoV-2. Największa w Polsce sieć marketów podkreśla, że produkt będzie dostępny w ograniczonej ilości. Pojedynczy klient będzie mógł kupić tylko 3 takie testy.

Biedronka chce wziąć na siebie odpowiedzialność

Popularna w naszym kraju sieć sklepów wielkopowierzchniowych, zamierza już od poniedziałku tj. 15. marca b.r. sprzedawać test na obecność koronawirusa. Za jedną sztukę trzeba będzie zapłacić, aż 49,99 złotych.

Dyrektor handlowy podkreślił, że Biedronka stawia sobie za cel sprzedaż produktów w niskich cenach, dzięki czemu testy mają być dostępne dla wszystkich – “Misją Biedronki od początku istnienia jest umożliwianie kupującym dostępu do towarów, które są dla nich ważne i to zawsze w niskich cenach. Dotyczy ona nie tylko produktów spożywczych, lecz także takich, które pozwolą na zaspokojenie ważnych potrzeb psychologicznych i zwiększenie bezpieczeństwa” – powiedział Piotr Konopko.

Jednocześnie struktura kierownicza sieci marketów czuję potrzebę wzięcia odpowiedzialności społecznej za bezpieczeństwo swoich klientów – “Do nich należy z pewnością test Primacovid. Wprowadzamy go na rynek jako pierwsza sieć handlowa w Polsce, także dlatego, że jako lider rynku jest to część naszej odpowiedzialności społecznej” – dodał przedstawiciel sklepu należącego do portugalskiego koncernu Jeronimo Martins.

Sieć podkreśla, że zgodnie z zaleceniami producenta testu, po uzyskaniu pozytywnego wyniku na obecność przeciwciał należy skontaktować się z lekarzem. To samo powinniśmy zrobić przy wyniku negatywnym, gdy mamy objawy, które można powiązać z Covid-19. 

rmf24

POLECAMY