Szwecja: Za większością gwałtów stoją imigranci. “Szwedki zachowują się prowokująco”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Szwedzka Rada ds. Zapobiegania Przestępczości (Bra) skomentowała uznany raport „Szwedzcy przestępcy gwałciciele – utajona analiza klasowa”, zgodnie z którym to imigranci gwałcą najwięcej kobiet.

  • Ilość gwałtów w Szwecji z roku na rok rośnie. Z badań grupy z Uniwersytetu w Lund wynika, iż około 40% skazanych gwałcicieli pochodzi zza granicy.
  • Raport skomentowała Rada ds. Zapobiegania Przestępczości, twierdząc, iż kobietom łatwiej jest zgłaszać przestępstwa popełniane przez obcokrajowców.
  • Ponadto, Szwedki zachowują się w sposób, który imigranci mogą odebrać, jako prowokujący.
  • Przeczytaj również: Szwajcarzy nie chcą burek na ulicach. Referendum niepokoi muzułmanów

Szwedzka Rada ds. Zapobiegania Przestępczości skomentowała uznany raport „Szwedzcy przestępcy gwałciciele – utajona analiza klasowa”, z którego wynika, że za większością gwałtów w Szwecji stoją imigranci. Wnioski Rady są co najmniej zaskakujące. Bra uznaje, iż fakt “nadreprezentacji” imigrantów wśród gwałcicieli jest spowodowany “większą skłonnością do składania zeznań, gdy sprawca jest obcokrajowcem”.

Mowa o badaniu grupy z Uniwersytetu w Lund. “Według naukowców 60 procent gwałtów w latach 2000-2015 zostało popełnionych przez imigrantów, którzy urodzili się w innym kraju lub mają co najmniej jednego rodzica urodzonego w innym kraju. Okazało się, że około 40 procent skazanych gwałcicieli urodziło się za granicą” – podkreśla szwedzki Samnytt. W sprawie raportu zapytano o opinię Radę ds. Zapobiegania Przestępczości. Można by się spodziewać, iż tak zatrważające wyniki spowodują przynajmniej głośną debatę nad sposobami zapobiegania gwałtom. Nic jednak bardziej mylnego.

Doradca Rady, Stina Holmberg, wyraziła opinię, iż imigranci figurują w statystykach w takiej ilości głównie dlatego, iż Szwedkom łatwiej jest oskarżyć o gwałt obcokrajowców. “Być może jesteś bardziej skłonny zgłosić coś, na co byłeś narażony, jeśli przestępstwo zostało popełnione przez kogoś, wobec kogo czujesz się bardziej obco i który ma niski status społeczny” – podsuwa Holmberg. Ponadto wyjaśnia ona nadreprezentację imigrantów, mówiąc, że mogą oni przecież pochodzić z kultury, „w której kobiety nie zachowują się jak szwedzkie kobiety”. Zachowanie “szwedzkich kobiet” z kolei można interpretować jako “oznaczające, że chcą seksu”.

“Można sobie również wyobrazić, że imigranci popełniają więcej gwałtów, ponieważ mogą pochodzić z kultury, w której kobiety nie zachowują się jak Szwedki. Na przykład nie wolno im imprezować i pić alkoholu, a wtedy niektórzy chłopcy mogą to zinterpretować tak, jakby dziewczyny, które to robią, zgodziły się na seks” – broni imigrantów pani ekspert.

Samnytt.se

POLECAMY