Kalifornia: Szkolna drużyna zrobiła sobie zdjęcie bez maseczek. Uczniowie zostali ukarani

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot. TT

Członkowie licealnej drużyny baseballowej w Kalifornii zostali zawieszeni za to, iż zrobili sobie grupowe zdjęcie bez maseczek na twarzach.

  • Uczniowie z jednej z drużyn w Kalifornii zostali zawieszeni, a ich sezon “prawie odwołano”.
  • Powodem zamieszanie stało się zdjęcie, na którym członkowie grupy siedzą razem bez maseczek.
  • Ćwiczenia drużyny zawieszono na tydzień, a wszystkich seniorów będących członkami zespołu – na dwa tygodnie.

Okazuje się, iż w czasach powszechnej paniki nawet zwykłe zdjęcie ze znajomymi może okazać się potencjalnie szkodliwe. Członkowie licealnej drużyny baseballowej z Burbank przekonali się o tym na własnej skórze. Nastolatkowie zostali ukarani zawieszeniem, gdy w Internecie pojawiła się ich grupowa fotografia, na której to ośmielili się nie nosić maseczek. “Praktyki i ćwiczenia zawieszono na tydzień, a wszystkich seniorów będących członkami zespołu na dwa tygodnie” – informuje The Post Millennial.

Wszystko przez to, iż zdjęcie dotarło do władz Burbank Unified School District. Te miały zaniepokoić się brakiem maseczek i dystansu społecznego pomiędzy członkami drużyny na fotografii. Uczniowie złamali bowiem w ten sposób wyjątkowo rygorystyczne zasady lockdownu panujące w Kalifornii. Musieli zatem zostać przykładnie ukarani.

“Zdecydowanie rozmawiali o odwołaniu całego sezonu z powodu tego zdjęcia. Ale nasz wiceprezes lekkoatletyki i nasz trener naprawdę walczyli o nas i utrzymali sezon “przy życiu”” – poinformował jeden z uczniów. Dodaje, iż oburzenie władz okręgu jest nieuzasadnione, gdyż niefortunne zdjęcie zostało zrobione w styczniu. “Nie do końca rozumiem, gdyż fotografię wykonano w styczniu i opublikowaliśmy ją wówczas na stronie mediów społecznościowych” – podkreśla.

“Teraz chcieliśmy po prostu umieścić zdjęcie chłopaków w księdze pamiątkowej. To coś, co było robione od dziesięcioleci, a teraz wszyscy zostali za to ukarani” – stwierdził jeden z rodziców członków zespołu. Opisał również środki dyscyplinarne jako “niepotrzebne nadużycie władzy”.

The Post Millennial

POLECAMY