Arizona “ponownie otwarta”. Kolejny stan zakończył lockdown

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot. pixabay

W piątek Arizona całkowicie zniosła covidowe ograniczenia, podobnie, jak Teksas, Mississippi czy Południowa Dakota.

  • Kolejne stany w USA rezygnują z lockdownu, by powrócić do normalności.
  • Arizona dołączyła m.in. do Teksasu oraz Mississippi, znosząc ograniczenia dotyczące otwierania firm.
  • Decyzję podjęto ze względu na spadającą liczbę nowych zachorowań na COVID-19.
  • Przeczytaj również: AstraZeneca pod lupą austriackiego rządu. Ciąg dalszy problemów

W piątek Arizona dołączyła do Teksasu, Mississippi, Connecticut, Południowej Dakoty, Północnej Dakoty i innych stanów, całkowicie znosząc ograniczenia dotyczące otwierania firm. Władze zdecydowały się na ten krok w związku z malejącą liczbą pozytywnych testów na COVID-19 – informuje The Post Millennial. Arizona jest kolejnym stanem, który zdecydował się na “uwolnieni” przedsiębiorców.

“Wytrzymaliśmy skrajne głosy z obu stron i nadal będziemy je ignorować” – przekazał gubernator stanu, Doug Ducey. “Zawsze wiedzieliśmy, że walka z tym wirusem będzie zależała od codziennej, osobistej odpowiedzialności mieszkańców. Wiele się nauczyliśmy w ciągu ostatniego roku. Nasze firmy wykonały świetną robotę, reagując na tę pandemię w bezpieczny i odpowiedzialny sposób. Zawsze będziemy podziwiać poświęcenie, które przedsiębiorcy i ich pracownicy ponieśli, a także ich czujność w ochronie przed wirusem” – mówił.

Jednocześnie, Arizona postanowiła zakończyć restrykcje dotyczące lockdownu. W stanie nigdy nie było obowiązku noszenia masek, a mimo to liczba nowych przypadków zakażeń COVID-19 “zaczęła spadać”. “Teksas, który zniósł nakaz noszenia maseczek, został ponownie “w pełni otwarty” razem z Arizoną” – czytamy. Oba stany wymieniają również jako powód zakończenia lockdownu szybki postęp szczepień przeciwko COVID-19.

The Post Millennial

POLECAMY