Horror w Szwecji. Atakował przypadkowych przechodniów

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Flaga Szwecji

Flaga Szwecji / Fot. Pixabay

Dwudziestokilkuletni mężczyzna nożem atakował przypadkowych przechodniów w mieście Vetlanda w Szwecji. Do zdarzenia doszło w pobliżu dworca kolejowego. Władze uznały czyn za akt terrorystyczny. Co najmniej osiem osób zostało rannych, w tym dwie ciężko.

  • Zamach terrorystyczny w Szwecji. Mężczyzna atakował przypadkowych przechodniów nożem.
  • Do zdarzenia doszło w pobliżu dworca kolejowego w mieście Vetlanda.
  • Zamachowiec został postrzelony przez szwedzkich policjantów w nogę i ujęty. Następnie został przetransportowany do szpitala.
  • Co najmniej osiem osób zostało rannych, w tym dwie ciężko.
  • Zobacz także: Chwile grozy w Wietnamie. Kurier uratował dziecko przed pewną śmiercią

Nie wiadomo, jakie były motywacje mężczyzny, który atakował przypadkowych przechodniów. Został postrzelony przez szwedzkich policjantów w nogę i ujęty. Następnie został przetransportowany do szpitala.

Policja początkowo potraktowała incydent jako “usiłowanie zabójstwa”, ale później zakwalifikowała go jako atak o charakterze terrorystycznym. W związku z tym wydarzeniem ruch pociągów został wstrzymany, a obszar, na którym miał miejsce atak – zamknięty.

– Myślami jestem z ofiarami i ich bliskimi. W tej chwili nie jest jasne, co się stało i jaki był powód – powiedział szwedzki minister spraw wewnętrznych Mikael Damberg. Stwierdził, że “są to przerażające wydarzenia”.

radiozet.pl

POLECAMY