[WIDEO] Spalili Koran we “wrażliwej dzielnicy”. Zostali pobici na ulicy

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot. screen

W miniony weekend członkowie duńskiej partii Stram Kurs, krytykującej islam, spalili Koran w tzw. “wrażliwej dzielnicy” Kopenhagi. Zostali “napadnięci i pobici”.

  • W Danii nie brakuje “wrażliwych dzielnic”, “gett” zamieszkiwanych praktycznie wyłącznie przez imigrantów.
  • Członkowie partii Stram Kurs, sprzeciwiający się napływowi imigrantów i islamu do Europy, postanowili spalić w jednej z nich Koran.
  • Mężczyźni zostali napadnięci na ulicy, a jednego z nich pobito do krwi.
  • Przeczytaj również: Dania cofa Syryjczykom pozwolenia na pobyt. „Ochrona nie jest już potrzebna”

W sobotę partia Stram Kurs odwiedziła gęsto zaludnioną przez imigrantów dzielnicę Nørrebro w centralnej Kopenhadze, którą w Duńczycy określają mianem „getta”. Na terenie doszło w ostatnim czasie do kilku strzelanin. Lider partii Rasmus Paludan zapowiedział, że ​​partia będzie dalej palić Koran w dzielnicy – codziennie przez następne 20 dni. Partia znana jest z faktu, iż publicznie pali świętą księgę islamu. Podobne demonstracje miały miejsce w zeszłym roku w Szwecji. Tym razem na jej członków napadł gang w maseczkach. Duńczycy zostali “zaatakowani ciosami i kopnięciami”.

Podpalenie Koranu wywołało złość miejscowych imigrantów. Płonący Koran został wyrwany Duńczykowi z rąk. Uczestniczący w demonstracji został zaatakowany pięściami przez zamaskowanego przechodnia, który następnie się oddalił. Powrócił jednak szybko do przedstawiciela partii, by go kopnąć. Ktoś krzyczał: „witamy w Nørrebro” i przyklaskiwał atakowi. Pobity członek partii, Philip Bagge zapowiada, że ​​będzie kontynuował demonstracje, ale jest zaniepokojony tym, jak nieprofesjonalnie zachowała się duńska policja, mimo że spotkanie na placu zostało wcześniej zarejestrowane.

“Policja kłamała co do ich obecności podczas całej demonstracji. Powiedzieli, że możemy zacząć, ale na miejscu nie było policji. Później policja nie była zainteresowana sporządzeniem raportu i zamiast tego skierowała mnie na zamknięty komisariat” – twierdzi Bagge, który palił Koran wraz z innym członkiem partii.

Samnytt

POLECAMY