[WIDEO] USA: Studenci zszokowani słowami Bidena, iż ludobójstwo Ujgurów to “norma kulturowa”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Joe Biden.

/ Fot. Twitter/ screen

Prezydent USA, Joe Biden skomentował kwestię ludobójstwa Ujgurów w Chinach, mówiąc iż „istnieją różne normy kulturowe”. Jego słowa wywołały oburzenie.

Nowy prezydent USA, Joe Biden skomentował w ostatnim czasie ludobójczą politykę Chin. Nie potępił jednak czystek etnicznych, za to wspomniał o “różnorodnych oczekiwaniach”, jakie stawia się rządom w różnych rejonach świata. „Pod względem kulturowym istnieją różne normy, których oczekuje się od każdego kraju i od jego przywódców” – powiedział. Nie jest jasne, w jaki sposób popełnienie ludobójstwa jest rzekomo częścią norm kulturowych Chin.

Słowa te odebrano, jako usprawiedliwianie praktyk reżimu. Stanowisku prezydenta sprzeciwili się m.in. studenci. Organizacja Campus Reform opublikowała w czwartek materiał wideo, w którym przeprowadzono wywiady ze studentami na kampusie Uniwersytetu Florydy. Uczniowie dzielili się swoją reakcją na oświadczenie Bidena o ludobójstwie Ujgurów. Komentarze były krytyczne wobec prezydenta USA niezależnie od tego, z jaką opcją polityczną identyfikowali się pytani. Republikanie oskarżali go o zbyt łagodne podejście do Chin, zaś liberałowie podnosili, iż jego komentarze były rasistowskie.

“Studenci University of Florida również byli zszokowani uwagami, zwłaszcza gdy dowiedzieli się, że wypowiedział je Biden, a nie były prezydent Donald Trump” – zauważa Post Millennial. “Na pytanie, który były prezydent wypowiedział się na temat Chin, większość studentów domyśliła się, że został on dokonany przez Trumpa, chociaż jeden powiedział, że mógł to być Bill Clinton, a inny stwierdził, że był to Barack Obama”.

Wszyscy uczniowie, z których niektórzy przyznali, że głosowali na prezydenta Bidena, wyrazili zszokowanie i rozczarowanie, że ten skomentował w ten sposób ludobójstwo. Chiński reżim komunistyczny od lat stara się wykorzenić kulturę Ujgurów. Dwa miliony mieszkańców zostały deportowane do obozów koncentracyjnych.

The Post Millennial

POLECAMY