Bart Staszewski skarżył się na los LGBT w Polsce… arabskiej telewizji

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot. Twitter

“Aktywista LGBT”, Bart Staszewski, pochwalił się, iż udzielił wywiadu na temat ciężkiego losu LGBTI+ w Polsce muzułmańskiemu medium.

  • Bart Staszewski “zasłynął” jeżdżeniem po Polsce ze zrobionym własnoręcznie znakiem “strefy wolne od LGBT” aby pokazywać, jak źle traktowane są mniejszości w naszym kraju.
  • Na Zachodzie został uznany zasłużonym działaczem “praw LGBTI”, znalazł się również na liście 100NEXT Timesa.
  • Teraz Staszewski, wprowadzający w błąd opinię publiczną, udzielił wywiadu katarskiej telewizji.
  • Przeczytaj również: [WIDEO] Syria: Izrael zaatakował obrzeża Damaszku. Celem „irańskie bazy”

Bart Staszewski pochwalił się na swoim Twitterze, iż miał okazję ponarzekać na Polskę w wywiadzie dla katarskiej Al Jazeery. “Dzisiaj dla Al Jazeera opowiadałem o strefach wolnych od LGBT w Polsce. Byliśmy tez w kilku miejscowościach na Lubelszczyźnie” – napisał z dumą aktywista. Nie omieszkał dodać, jak bardzo sytuacja środowisk LGBT w Polsce jest tragiczna – a mianowicie tak bardzo, iż nawet dziennikarze Al Jazeery byli w szoku. “Dziennikarze byli w szoku, że takie rezolucje, wycelowane w osoby LGBT istnieją w Polsce” – podkreślił dobitnie Staszewski.

Słowa Barta na temat LGBT spotkały się ze sporym zainteresowaniem Internautów. Nie jest bowiem tajemnicą, iż katarska stacja działa w kraju, w którym homoseksualizm jest nielegalny ze względów religijnych. Prawo szariatu wyjątkowo jasno określa stosunek muzułmanów choćby do homoseksualizmu. Mimo to, Staszewski narzekał jej dziennikarzom na rzekomo okrutne prześladowania LGBT w Polsce. Fakt ten szybko i celnie wypunktowali komentujący.

“Homoseksualizm jest nielegalny w Katarze, grozi karą do 3 lat więzienia i grzywną dla wyrażających zgodę mężczyzn i może prowadzić do kary śmierci dla muzułmanów na mocy prawa szariatu” – padło w komentarzach. “Al-Dżazira – arabska stacja telewizyjna z siedzibą w Ad-Dausze, stolicy Kataru”.

“To musiała być jakaś “lewa” Al Jazeera… Nie powiedzieli Ci, że tam zrzucają homoseksualistów z ostatniego piętra. I to wcale nie budynku co ma 1 piętro? A w Polsce wybierają ich posłów i europosłów. Tak to są u nas prześladowani! Dramat!” – komentują inni post Staszewskiego. “Pomogli zorganizować kilka nowych stref wolnych od gejów? W końcu to dosyć mocno muzułmańska telewizja” – zapytują.

“Rozumiem ten szok. Powszechnie wiadomo, że w krajach islamskich gejów darzy się powszechnym szacunkiem. Jeśli gejować to tylko tam” – piszą z przekąsem. “Czy sprawa już była rozpatrywana przez Radę Kobiet w Arabii Saudyjskiej w której występują sami faceci ? [ponieważ kobiety nie mają praw] Czekam też na posiedzenie w Turcji i innych krajach islamskich / arabskich”. “Brawo, rozmawia Pan z telewizją finansowaną przez katarski rząd, gdzie homoseksualizm jest zakazany, kary to 7 lat więzienia lub kara śmierci” – podsumowują Internauci.

Twitter

POLECAMY