REKLAMA

Oglądał TVP INFO kilkanaście godzin dziennie. Telewizor nie wytrzymał

Mężczyzna z Kielc w ciągu około 3 lat już dwukrotnie musiał zmieniać telewizory. Wszystko przez nałogowe oglądanie stacji TVP INFO. Urządzenia długo tego nie wytrzymywały.

W grudniu 2017 roku mężczyzna kupił telewizor Sony OLED za ponad 10 tys. złotych. Po półtora roku oglądania, w dużej mierze TVP INFO, pojawiła się jednak uciążliwa usterka. – Na panelu pojawiły się zielone pasy, co było strasznie irytujące w trakcie oglądania. Zgłosiłem usterkę w ramach gwarancji. Reklamację uznano. W połowie lipca 2019 roku otrzymałem nowy telewizor o porównywalnych parametrach, ponieważ poprzedni model wycofano z produkcji – zrelacjonował mieszkaniec Kielc.

Kolejny telewizor wytrzymał z TVP INFO podobny okres czasu. Tym razem producent już nie był wyrozumiały. – Ponownie zgłosiłem usterkę, ale tym razem odmówiono mi naprawy gwarancyjnej. Dlaczego? Bo zdaniem centrum serwisowego użytkowanie telewizora Sony następowało niezgodnie z wytycznymi przedstawionymi w instrukcji obsługi, a diagnoza odbiornika wykazała utrwalenie na ekranie OLED tak zwanego zjawiska retencji w związku z niewłaściwą eksploatacją odbiornika – napisał mężczyzna.

Według statystyk telewizora, był on uruchomiony średnio przez 11 godzin dziennie, głównie na stacji TVP INFO. Źródłem problemów okazały się statyczne paski z informacjami. Wyświetlanie statycznych obrazów przez zbyt długi czas jest dla ekranów OLED zabójcze. – Pierwsza wymiana telewizora byłą wyłącznie dobrą wolą firmy Sony. Tzw. retencja obrazu powodowana zbyt długim oglądaniem statycznych obrazów. Nie mieści się to w ramach standardowego użytkowania, więc takiej usterki gwarancja nie obejmuje – podano.

nczas.com

REKLAMA

Komentarze