Podłożyła ogień w lubelskim kościele. Kobieta zatrzymana przez policję

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Kobieta zatrzymana za podpalenie kościoła w Lublinie.

/ Fot. policja.gov.pl

10 lat więzienia grozi zatrzymanej przez policję 34-letniej mieszkance Łęcznej. Została ujęta za podłożenie ognia w kościele przy ulicy Pogodnej w Lublinie.

  • Funkcjonariusze policji zatrzymali 34-letnią mieszkankę Łęcznej. Jest oskarżona o podłożenie we wtorek ognia w kościele p.w. Świętego Krzyża w Lublinie.
  • Policjanci wnioskują o wystąpienie do sądu o tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy.
  • Kobiecie grozi do 10. lat więzienia.

Jak już informowaliśmy, zgodnie z relacjami świadków i zabezpieczonym monitoringiem, o podpalenie kościoła p.w. Świętego Krzyża w Lublinie była podejrzewana widziana tam kobieta. Została ona zatrzymana przez policję. Jak się okazało, to 34-letnia mieszkanka Łęcznej. Miasto to jest znane przede wszystkim z uwagi na kopalnię Bogdanka i najlepszy obecnie na Lubelszczyźnie klub piłki nożnej. Teraz zasłynie także poprzez podpalaczkę.

Wtorkowy pożar został dosyć szybko ugaszony. Mimo to straty oszacowano na kwotę kilkudziesięciu tysięcy złotych. Policjanci niezwłocznie rozpoczęli dochodzenie.

Nad sprawą pracowali kryminalni z Komendy Miejskiej i Wojewódzkiej Policji w Lublinie, wspierani przez funkcjonariuszy z komisariatu 6 i komendy w Łęcznej. Mieli do dyspozycji dosyć sporo śladów, które skrupulatnie zbadali i zabezpieczyli. M.in. przejrzeli monitoring z dziesiątków kamer.

Tropy pojawiające się w prawie zaprowadziły policjantów do Łęcznej. Tam odnaleźli i zatrzymali 34-letnią kobietę. Otrzyma ona zarzuty w Prokuraturze Rejonowej w Lublinie. Policjanci wnioskują o wystąpienie do sądu o tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy.

pch24.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY