REKLAMA

USA: Szkoła oficjalnie uczy, iż wszyscy biali są „winni utrwalania systemowego rasizmu”

REKLAMA

Szkoły w Buffalo przyjęły program nauczania, zgodnie z którym wszyscy biali ludzie „odgrywają rolę w utrwalaniu systemowego rasizmu”.

  • Głosy twierdzące, iż biali ludzie są winni większości współczesnego zła stają się coraz wyraźniejsze w USA.
  • Kontrowersyjne, rasistowskie poglądy trafiły nawet do programu nauczania szkół.
  • Rzekomo „antyrasistowskie” programy przekonują, iż rasa biała jest odpowiedzialna za ucisk wszystkich innych grup społecznych.
  • Zgodnie z promowaną w szkołach ideologią, nikt nie jest bez winy, nawet dziecko. Bycie białym oznacza bowiem przykładanie ręki do „opresyjnego systemu”.

Szkoły w Buffalo oficjalnie przyjęły program nauczania, który można uznać za co najmniej „kontrowersyjny”. Uczęszczający na zajęcia młodzi ludzie dowiadują się z niego, m.in., iż „wszyscy biali utrwalają systemowy rasizm”. Zainteresowani sprawą Amerykanie twierdzą, iż szkoły forsują „radykalną politykę”. Zdaniem anonimowego nauczyciela, stosowana na zajęciach retoryka niekorzystnie odbija się na uczniach, tworząc wyraźne podziały i sprzyjając dyskryminacji. Promowanie „anty-białej ideologii” skończyło się bowiem „besztaniem, wyrzutami sumienia oraz żądaniem poniżenia się przed innymi”.

Widać wyraźnie, iż dzieci coraz częściej uczone są odczuwania wstydu w związku ze swoim kolorem skóry. Skąd jednak pomysł na tak okrutne treści wprowadzane do szkół? Materiały instruktażowe dla placówek oświaty w tym rejonie zostały przyjęte po serii zamieszek i „protestów” Black Lives Matter z zeszłego roku. Nic zatem dziwnego, iż znalazło się w nich również stwierdzenie, iż „wszyscy biali ludzie odgrywają rolę w utrwalaniu systemowego rasizmu”. Na tym jednak nie koniec.

Stworzone przez działaczy BLM materiały uczą dzieci, iż należy odchodzić od „zachodniego wzorca rodziny”. Nauczyciele są w nich instruowani, aby przedstawiać „czarne wioski” jako właściwą wizję społeczeństwa. Należy zatem odrzucić tradycyjny model rodziny, który prezentują biali ludzie, a skupić się na „powrocie do „kolektywnej wioski”, w której wszyscy troszczą się o siebie nawzajem”.

Nauczyciele z całego kraju skarżą się na rosnącą ilość „antyrasistowskich” programów, które pojawiają się w szkołach praktycznie we wszystkich stanach. Dochodzi do sytuacji tak absurdalnych, jak zwalczanie „rasizmu w matematyce”, czego również podejmują się państwowe placówki. Argumentacja jest wyborna – żądanie od dzieci podawania prawidłowych rozwiązań ma stanowić element dyskryminacji i podkreślać supremację białych.

Fox News

REKLAMA

Komentarze