Wspólne listy Ziobry i Konfederacji? Kowalski: Tam jest wielu znakomitych polityków

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Robert Winnicki

Robert Winnicki / Fot. Archiwum

Polityk Solidarnej Polski Janusz Kowalski nie wyklucza wspólnego startu w wyborach jego partii i Konfederacji, “w sytuacji, w której byłaby to gwarancja niedopuszczenia komunistów, Platformy czy Szymona Hołowni do władzy”. – Tam jest wielu znakomitych polityków, jak Krzysztof Bosak czy Robert Winnicki, których niezwykle szanuję – powiedział poseł.

  • Poseł Janusz Kowalski nie wyklucza, że dojdzie do wspólnych list Solidarnej Polski i Konfederacji.
  • Polityk ugrupowania Zbigniewa Ziobry podkreśla, że w Konfederacji jest “wielu znakomitych polityków, jak Krzysztof Bosak czy Robert Winnicki”.
  • Dzisiejsza wypowiedź posła Kowalskiego, to początek ostrzeżeń do Nowogrodzkiej z wnętrza koalicji, że jest życie poza PiS – ocenił Emil Krawczyk z Rady Krajowej Partii KORWiN.
  • Zobacz także: Rozłam w PiS w podkarpackim sejmiku? Radny zabiera głos

Według niego oba ugrupowania mają “te same poglądy co do np. polskiego DNA, ochrony polskiej rodziny, mówienia ‘nie’ ideologii gender”. – Różnicą jest przede wszystkim kwestia geopolityczna, naszego stosunku do Rosji. Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry jest na pozycjach zdecydowanie antyrosyjskich – podkreślił Kowalski, oceniając program Konfederacji. – Trzeba prowadzić dialog. Jeżeli zbyt dużo polityków obozu rządzącego spoglądałoby w stronę Platformy Obywatelskiej czy Szymona Hołowni, to zawsze warto rozmawiać z Konfederacją na temat współpracy merytorycznej w Sejmie – ocenił.

Słowa posła Solidarnej Polski spotkały się z komentarzem przewodniczącego Koła Poselskiego Konfederacja, posła Jakuba Kuleszy. – W piłce nożnej kluby przy transferach biorą pod uwagę liczbę strzelonych goli. Jako Konfederacja bierzemy pod uwagę liczbę obniżonych podatków – napisał w mediach społecznościowych. – Zimowe okienko transferowe w Polsce trwa do 24 lutego. Następne dopiero w lato. Poseł Kowalski ma czas poprawić swoje statystyki – dodał polityk Konfederacji.

– Dzisiejsza wypowiedź posła Kowalskiego, to początek ostrzeżeń do Nowogrodzkiej z wnętrza koalicji, że jest życie poza PiS – ocenił Emil Krawczyk z Rady Krajowej Partii KORWiN.

interia.pl, twitter

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY