REKLAMA

Ogólnopolski Strajk Kobiet proponuje: aborcja bez żadnych ograniczeń

REKLAMA

– Rada Konsultacyjna przy Ogólnopolskim Strajku Kobiet to ma pomysł iście barbarzyński: aborcja bez żadnych ograniczeń. Żadnych – napisał dziennikarz portalu gazeta.pl Jacek Gądek. O takim postulacie mówiła w wywiadzie dla „Gazety Wyborczej” przedstawicielka tej organizacji.

Dziennikarz swój wpis w mediach społecznościowych zilustrował zdjęciem przedstawiającym fragment wywiadu dla „Gazety Wyborczej”. W tym fragmencie przedstawicielki Rady Konsultacyjnej przy Ogólnopolskim Strajku Kobiet potwierdzają, że postulują wprowadzenie przyzwolenia na zabijanie osób nienarodzonych bez żadnych ograniczeń.

Sprawa spotkała się z szeregiem komentarzy. – Od początku byłem świadom, że właśnie o to chodzi. Te tzw. „prawa kobiet” w ich mniemaniu to właśnie aborcja na żądanie bez ograniczeń – napisał Paweł Ozdoba, szef Centrum Życia i Rodziny. – To szokujący i niekonstytucyjny pomysł, ale jedyny jakoś tam logiczny gdy się odrzuci prawo do życia nienarodzonych – stwierdził z kolei poseł PiS dr Bartłomiej Wróblewski. – Hipotetyczna aborcja w 9 miesiącu. Zdrowego dziecka. W głowie mi się to nie mieści – skomentował natomiast dziennikarz „Wirtualnej Polski” Marcin Makowski.

REKLAMA

Komentarze