Republikanie ostrzegają Bidena: Inwazja imigrantów “skończy się katastrofą”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot. Twitter/ screen

Aż 52 Republikanów z Izby Reprezentantów ostrzegło prezydenta Joe Bidena przed “kryzysem migracyjnym”.

  • Joe Biden stanowczo zerwał z migracyjną polityką Donalda Trumpa.
  • Na początku kadencji prezydent obiecał m.in. 100-dniowe wstrzymanie deportacji nielegalnych imigrantów z USA oraz wstrzymał budowę muru granicznego.
  • Zapowiedzi nowej głowy państwa wywołały falę imigracji z biedniejszych państw.
  • Republikanie z Izby Reprezentantów ostrzegli Bidena przed “kryzysem migracyjnym”, jaki mogą spowodować jego decyzje.
  • Zdaniem zaniepokojonych Republikanów, sytuacja może stać się “katastrofalna z dnia na dzień”.

52 Republikanów z Izby Reprezentantów ostrzegło we wtorek prezydenta Joe Bidena przed zbliżającym się kryzysem, spowodowanym nielegalną imigracją. Zdaniem polityków, sytuacja w USA może “stać się katastrofalna z dnia na dzień”. Ustawodawcy wskazali na nagły wzrost imigrantów oczekujących na granicy. Agenci Służby Celnej i Ochrony Granic (CBP) zaraportowali, iż przeciętny “dzienny napływ migrantów na granicy wzrósł do 3500 dziennie”. W poprzednim miesiącu odnotowano “jedyni” 2000 osób dziennie. Z kolei liczba dzieci cudzoziemskich bez opieki zbliża się do 300 dziennie.

„CBP nie widziało takich liczb od czasu szczytu kryzysu imigracyjnego latem 2019 r.” – poinformowali ustawodawcy. „CBP naliczyło już ponad 200 000 nielegalnych migrantów od października, a ich liczba stale rośnie. W pierwszych trzech miesiącach roku podatkowego 2020, CBP naliczył 128 347 osób” – czytamy. Przypomnijmy, iż Biden wstrzymał budowę murów granicznych na granicy USA z Meksykiem i zaproponował 100-dniowe wstrzymanie deportacji.

„Panie Prezydencie, podstawowym obowiązkiem rządu federalnego jest ochrona Ameryki, nie ignorowanie prawa i aktywne zachęcanie, i ułatwianie nielegalnej migracji w sposób, który wzmacnia kartele i zagraża zarówno obywatelom amerykańskim, jak i migrantom, którzy są niesłusznie zachęcani do poddania się tej niebezpiecznej podróży” – napisali w liście Republikanie, podkreślając swoją troskę o przyszłość USA.

„To nie jest gra polityczna – błagamy, abyście nie pozwolili, by ideologia zaślepiła waszą administrację na potrzebę zabezpieczenia granicy, obrony Amerykanów i zapobieżenia kolejnemu kryzysowi humanitarnemu wzmacniającemu kartele” – podkreślili ustawodawcy. „Znów znajdujemy się na krawędzi ogromnego kryzysu humanitarnego, zagrażającego życiu migrantów i funkcjonariuszy organów ścigania z rąk brutalnych karteli, które wasza administracja jeszcze bardziej wzmocni” – apelują Republikanie.

Fox News

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY