Porwano blisko 30 licealistów. Rząd Nigerii rozpoczął akcję poszukiwawczą

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Twitter/Daily Post Nigeria

Około 3. nad ranem grupa uzbrojonych mężczyzn uprowadziła uczniów z internatu należącego do szkoły licealnej Government Science College w Nigerii. Media donoszą, że porwano 42 osoby, w tym 27 uczniów. Nigeryjski rząd powziął odpowiednie kroki, aby odnaleźć zarówno porywaczy ubranych w wojskowe stroje oraz grupę uprowadzonych nastolatków.

Jak podaje BBC około 3. nad ranem w środę, grupa uzbrojonych mężczyzn wdarła się do ośrodka należącego państwowej szkoły licealnej – Government Science College w Kagarze, miejsca oddalonego ponad 250 kilometrów od stolicy Nigerii.

W Nigerii porwano ponad 40 osób

Napastnicy mieli być ubrani w maski oraz wojskowe stroje. Natomiast pierwsze wzmianki medialne od agencji AFP mówiły o porwaniu setki osób. Jednak zgodnie z oświadczeniem gubernatora stanu Niger, Muhamada Sani Idrisa, porwano 42 osoby, w tym 27 uczniów. W chwili ataku na terenie kampusu i państwowej szkoły przebywało około 650 uczniów.

Prezydent Muhammadu Buhari poinformował, że wysłał do stanu dowódców sił bezpieczeństwa, by koordynowali operację mającą uwolnić porwanych uczniów. Tożsamość napastników nie jest znana.

Środowa napaść jest drugim masowym porwaniem uczniów w Nigerii w ostatnich dwóch miesiącach. W grudniu atak przeprowadzili dżihadyści z Boko Haram, którzy porwali ponad 350 uczniów ze szkoły w północnym stanie Katsina. Wojsko ostatecznie uwolniło większość z nich.

Stan Niger na zachodzie kraju znajduje się poza głównym terytorium, na którym dotąd aktywni byli islamiści. Jak zaznacza agencja Reutera, porwań dla okupu dokonują również gangi przestępcze grasujące w całym kraju.

radiomaryja.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY