UE zmusi Polskę do zgody na adopcję dzieci przez LGBTIQ? To część szerszej strategii

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

W świetle nowego unijnego dokumentu – „Strategii na rzecz równości LGBTIQ na lata 2020-25”, w perspektywie najbliższych lat Komisja Europejska będzie dążyła do zmuszenia wszystkich państw członkowskich do uznawania związków jednopłciowych zawartych w innych krajach Unii – alarmuje Centrum Życia i Rodziny. Co więcej, UE chce przeforsować także adopcję dzieci przez takie pary.

  • Komisja Europejska chce wdrażać „Strategię na rzecz równości LGBTIQ na lata 2020-25”.
  • Miałoby to doprowadzić do zmuszenia wszystkich państw członkowskich do uznawania związków jednopłciowych zawartych w innych krajach Unii oraz adopcji dzieci przez takie pary.
  • Centrum Życia i Rodziny apeluje o zdecydowaną reakcję polskiego rządu. Przygotowało petycję, pod którą każdy może się podpisać.
  • Zobacz także: [OPINIA] Zgierski: Nieszkodliwy filozof? Marks zakupił karabiny do uzbrojenia robotników!

W ramach „Strategii na rzecz równości LGBTIQ na lata 2020-25” KE zapowiada wykorzystanie środków finansowych oraz unijnych programów, by promować pełną akceptację dla opinii i postaw osób należących do mniejszości seksualnych. Ponadto podejmie działania na rzecz rozszerzenia listy „europrzestępstw” o przestępstwa z nienawiści i nawoływania do nienawiści skierowane przeciwko osobom LGBTIQ. Sankcjonowane miałoby być np. mówienie o „ideologii LGBT” czy „ideologii gender”. Ponadto KE będzie dążyła do tego, by zmusić kraje członkowskie do uznawania „małżeństw” homoseksualnych i adopcji dzieci przez takie pary, jeśli miało to miejsce w innym państwie wspólnoty. Polska będzie zmuszona także zaakceptować adopcje dzieci przeprowadzone w innych krajach przez takie pary.

– Osiągnięcie tych celów przez Komisję Europejską będzie oznaczać dla Polski całkowity demontaż polskiego prawa rodzinnego zapisanego w Konstytucji oraz rozwiniętego w Kodeksie rodzinnym i opiekuńczym – uważa Centrum Życia i Rodziny. Organizacja przygotowała w tej sprawie list z apelem do premiera Mateusza Morawieckiego, który każdy może podpisać. – Potrzebny jest zdecydowany ruch wyprzedzający presję Komisji Europejskiej – uzasadnia Centrum.

wobronierodzin.pl, twitter

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY