REKLAMA

Uczeń zdobył srebro w konkursie dla kobiet. Ujawnił absurdy szkolnej „polityki płci”

REKLAMA

Uczeń ze szkoły w Trinity College w Dublinie w Irlandii startował wśród kobiet w corocznym szkolnym wyścigu na 5 km i zdobył srebrny medal. Zarejestrował się jako kobieta podczas zapisów na konkurs, aby podkreślić absurdalność „polityki płci” szkoły.

  • „Polityka płci” w postępowych krajach staje się coraz bardziej absurdalna.
  • Uczeń płci męskiej mógł, zgodnie z nią, zapisać się do startu w zawodach, jako kobieta.
  • Chłopak zdobył srebrny medal w wyścigu na 5 kilometrów, ujawniając głupotę założeń ideologii.

22-letni Con Óg Ó Laoghaire zdecydował się wziąć udział w konkursie… jako kobieta. Chłopak podjął decyzję po zainspirowaniu się raperem Zubym, który w poście w mediach społecznościowych w 2019 roku stwierdził, że „przedstawił się jako kobieta”, a następnie zniszczył konkurencję, pobijając rekord martwego ciągu kobiet. Środowisko Cona starało się być do bólu tolerancyjne. Uczeń bez problemów zapisał się do zawodów jako kobieta, mimo bycia mężczyzną.

Rejestracja odbyła się online. Kiedy pojawiła się kwestia płci, po prostu kliknął w pole „kobieta”. „Kiedy przyszedłem odebrać swój numer startowy z Trinity Sports Center, pani tam powiedziała: „Więc jesteś mężczyzną?”. Kiedy poszła dokonać korekty w kasie, powiedziałem lekko zdenerwowanym tonem: „Nie, jestem kobietą” i to rozwiązało sprawę” – relacjonuje Con.

Con podzielił podium z Lucy Deegan, która wygrała, i Marine Bardou, która zajęła trzecie miejsce. Kiedy nadszedł czas na wręczenie nagród, spotkał się z mieszanymi reakcjami, zarówno ze strony publiczności, jak i konkurencji – opisuje jeden z portali. „Nigdy nie doświadczyłem takiej ciszy przy tak wielu zgromadzonych ludziach. Myślę, że niektórzy byli zaskoczeni, podczas gdy inni byli rozbawieni, a niektórzy byli w strasznym szoku. Ale większość z nich odczuwała prawdopodobnie wszystko jednocześnie” – opowiadał uczeń.

Swoim startem w zawodach pokazał „absurdalność szkolnej polityki”, która w imię tolerancji dopuszcza nieuczciwą rywalizację. Na umieszczonych w sieci zdjęciach widać ogromną różnicę wzrostu pomiędzy Conem, a pozostałymi zawodniczkami na podium. W swoich mediach społecznościowych uczeń poinformował, iż dla „lepszego efektu” planował zająć pierwsze miejsce, co mu się jednak nie udało.

Samnytt.se

REKLAMA

Komentarze