500+ będzie należeć się od poczęcia? Projekt wpłynął do Sejmu

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Youtube//MediaNarodoweInfo

Do sejmowej komisji ds. petycji wpłynął projekt autorstwa Stowarzyszenia “Wiara i Czyn”, zakładający, że 500+ zostanie rozszerzone. W pierwszym miesiącu po narodzinach dziecka rodzice otrzymywaliby dodatkowe 4500 zł, przysługujące za okres od poczęcia do narodzenia się pociechy.

  • Do Sejmu wpłynął projekt rozszerzający program “Rodzina 500+”. Świadczenie miałoby należeć się także za okres od poczęcia do narodzin dziecka.
  • Inicjatywę złożyło Stowarzyszenie “Wiara i Czyn” w trybie petycji. Komisja ds. petycji może skierować inicjatywę ustawodawczą w tej sprawie pod obrady Sejmu.
  • Dodatkowe 4500 zł byłoby wypłacane już po narodzeniu.
  • Zobacz także: Orlen otwiera się na nowy rynek. Utworzy system usług kurierskich

– Proponujemy wypłacanie świadczenia z programu “Rodzina 500+” także za okres od poczęcia do narodzin dziecka. Odbywałoby się to w formie wypłacenia dodatkowych 4500 zł tuż po narodzinach dziecka (za okres ciąży) – poinformowało Stowarzyszenie “Wiara i Czyn”. – Uważamy, że stanowiłoby to ujednolicenie podejścia państwa w kwestii ochrony życia ludzkiego od poczęcia. Ponadto, zaproponowane przepisy stanowiłyby wsparcie działań państwa i organizacji pozarządowych na rzecz promocji szacunku wobec prawa człowieka do życia – uzasadniono.

– Stowarzyszenie „Wiara i Czyn” szanuje prawo większości parlamentarnej i rządu do ustalania formy pomocy państwa w wychowywaniu dzieci. Wobec tego, niezależnie od oceny aktualnej formy tej pomocy, ze strony samego Stowarzyszenia, jak i jego poszczególnych członków, ograniczamy się do propozycji nowelizacji, która wpisuje się w istotę aktualnie przyjętych rozwiązań – zaznaczono w komunikacie.

Teraz inicjatywa trafi do sejmowej komisji do spraw petycji. Posłowie zdecydują, w jaki sposób rozpatrzyć wniosek. Jedną z możliwości jest skierowanie inicjatywy ustawodawczej pod obrady Sejmu.

wiaraiczyn.org.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY