Austriacy zmieniają restrykcje. Zwiększone obostrzenia dla turystów

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. @Twitter

Minister Spraw Wewnętrznych, Karl Nehammer poinformował w niedzielę, że Austriacy otrzymają od rządu łagodniejsze restrykcje związane z epidemią koronawirusa. Wprowadzono również nocną godzinę policyjną. Tymczasem tamtejszy rząd zwiększa obostrzenia dla zagranicznych przybyszów.

Zgodnie z zauważalnym trendem stosowanym przez europejskie kraje, Austria postanowiła również zmienić zasady obowiązujące w trakcie epidemii koronawirusa. Minister Spraw Zagranicznych poinformował dzisiaj o złagodzeniu niektórych przepisów, do których dostosowywać się mają obywatele.

Rząd kanclerza Sebastiana Kurza postanowił wprowadzić od poniedziałku nowe przepisy. Otwarte zostaną takie placówki jak szkoły i sklepy. Jednakże na wzór między innymi Włoch, zostanie wprowadzona godzina policyjna tj. zakaz poruszania, która obowiązywać będzie od 20. do 6. rano.

Austriacy zwiększają kontrole graniczne

Turyści oraz osoby podróżujące po Europie muszą się jednak liczyć z większymi niedogodnościami przy przejściach granicznych. Austriacy zwiększają od poniedziałku kontrole na swojej granicy, mające w zamierzeniu przerwać transmisję nowych mutacji do kraju.

“Kontrole graniczne są po to, by przerwać łańcuchy infekcji, które z powodu nowych mutacji wirusa stały się bardziej niebezpieczne. Podczas pandemii podróże powinny być ograniczone do absolutnego minimum” – powiedział Karl Nehammer.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych poinformowało również, że w sprawie zwiększonych restrykcji dla obcokrajowców odbyły się konsultacje z niemieckim odpowiednikiem Horstem Seehoferem. Podobne rozmowy zostaną przeprowadzone w najbliższym czasie z innymi europejskimi partnerami.

W niedzielę w Austrii potwierdzono 1317 nowych zakażeń koronawirusem, a 22 kolejne osoby zmarły na Covid-19.

polsatnews.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY