Prezydent spotka się Radą Przedsiębiorczości w sprawie lockdownu

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Prezydent RP Andrzej Duda.

Przewodniczący Rady Przedsiębiorczości zainicjował dzisiejsze spotkanie w Pałacu Prezydenckim, gdzie tematem przewodnim będzie otwieranie polskiej gospodarki. Prezydent wysłucha opinii przedsiębiorców w sprawie lockdownu. Zostaną również przedstawione plany związane z rozwojem przedsiębiorstw po epidemii koronawirusa.

O godzinie 14. w Pałacu Prezydenckim rozpocznie się spotkanie Rady Przedsiębiorców z Głową Państwa. Dyskusję zainicjował prezes BCC Marek Goliszewski. Podczas spotkania zostaną zaprezentowane przez przedsiębiorców plany rozwoju firm po wyjściu z obecnego kryzysu gospodarczego.

Zobacz także: Izraelska Antifa zhakowała stronę KKK. „SHABBAT SHALOM! NIE UKRYJESZ SIĘ, S*KO! ;)”

Pod koniec stycznia Rada Przedsiębiorców wystosowała list otwarty, krytykujący działania rządu w trakcie epidemii koronawirusa – “Działania antykryzysowe rządu powinny przede wszystkim dążyć do możliwie szerokiego otwarcia gospodarki i umożliwienia działalności jak największej grupie przedsiębiorców – z uwzględnieniem ścisłych rygorów sanitarnych” – czytamy.

Prezydent mediatorem między biznesem, a rządem?

Prezydent Andrzej Duda w trakcie spotkania wysłucha również pretensje przedsiębiorców skierowane w kierunku obecnej władzy. Zostaną przedstawione również konkretne rozwiązania gospodarcze.

Wicepremier i Minister Rozwoju w odpowiedzi na list Rady Przedsiębiorczości przekazał, że rząd rozumie motywy protestów przedsiębiorców i wskazał, iż Polska na tle reszty Europy ma bardzo mało wprowadzonych ograniczeń.

“Rząd stara się w minimalny stopniu ingerować w swobodę procesu gospodarczego i widać tego efekty” – powiedział Jarosław Gowin w Stalowej Woli, wskazując na spadek PKB o 2,8 procenta, co jest lepszym wynikiem niż średnia Unii Europejskiej.

Rząd przypomina również o instrumentach pomocowych – to tarcza branżowa 7.0 i Tarcza Finansowa 2.0, przewidująca 13 mld złotych wsparcia dla mikro, małych i średnich firm. Druga wersja tarczy PFR dla dużych firm to 25 miliardów złotych.

W skład Rady Przedsiębiorczości wchodzą: Pracodawcy RP, Konfederacja Lewiatan, Business Centre Club, Związek Rzemiosła Polskiego, Federacja Przedsiębiorców Polskich, Polska Rada Biznesu, Krajowa Izba Gospodarcza, Związek Liderów Sektora Usług Biznesowych i Związek Banków Polskich.

pr24

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY