Kukiz połączy siły z Hołownią? Poseł stawia warunki

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Paweł Kukiz

Paweł Kukiz / fot. Paweł Jaworski/Prosto z Mostu

– Jeśli “Polska 2050” za kluczową uznałaby zmianę ustroju(…) to Pan Hołownia w moment miałby Koło w Sejmie w postaci naszej piątki – oznajmił Paweł Kukiz.

– I niech nawet sami wskażą szefa tego Koła. Ja ani nie musze ani nie chcę nim być. Mnie wystarcza szefowanie na scenie – zaznaczył Kukiz. – Problem jednak w tym, że mam wrażenie, iż Pan Hołownia i jego współpracownicy NIE CHCĄ zmieniać ustroju. Oni chcą jedynie “wskazać swoich ludzi, którzy będą lepsi od tych, którzy są” – stwierdził. – Czyli robić dokładnie to samo co Kaczyński i inni wodzowie – dodał.

– Jeśli się mylę, jeśli Pan Hołownia chce zmienić zasady funkcjonowania Państwa (a nie tylko partycypantów koryta) i w sposób FORMALNY, poprzez zmiany w prawie chce Pan Hołownia doprowadzić do stanu, gdzie Obywatel jest PRACODAWCĄ władzy i w każdej chwili może ją zwolnić to z przyjemnością spotkam się z Panem Szymonem i Koło ma w mig – podkreślił.

Jeśli "Polska 2050" za kluczową uznałaby zmianę ustroju, czyli: 1. wprowadzenia INDYWIDUALNEGO (a nie partyjnego)…

Opublikowany przez Paweł Kukiz Wtorek, 2 lutego 2021

– Panie Pawle, bardzo chętnie, możemy porozmawiać o waszych propozycjach, ale nie wydaje mi się, abyśmy mogli dziś rozmawiać w kategorii stawiania warunków. Być może niektóre z waszych propozycji pragmatycznie są sensowne, być może niektóre nie. Przejrzałem je dzisiaj. Z niektórymi się nie zgadzam, o niektórych mógłbym rozmawiać – powiedział z kolei Szymon Hołownia.

Zobacz także: Pędził 133 km/h w terenie zabudowanym. Nie chciał, by jedzenie wystygło

Czy dojdzie do współpracy obu środowisk? Obecnie z ramienia Kukiz’15 w Sejmie zasiada 5 posłów, zrzeszonych w kole poselskim Kukiz’15. Z kolei ruch Hołowni “Polska 2050” reprezentują w parlamencie dwie posłanki i jeden senator, niezrzeszeni w żadnym klubie ani kole.

facebook, 300polityka.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY