Kiedy zaczyna się życie człowieka? “Nie ma czegoś takiego”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Magdalena Środa

Magdalena Środa / Fot. Wikimedia Commons/Radosław Cetra

Lewica od dawna przekonuje, że życie ludzkie nie zaczyna się od poczęcia. Teraz jednak prof. Magdalena Środa postanowiła pójść o krok dalej. – Kiedy, pani zdaniem, zaczyna się życie człowieka? – zapytała red. Beata Lubecka w Radiu Zet. – Nie ma czegoś takiego – odrzekła Środa.

Zdaniem etyczki i filozofki nie można mówić o czymś takim jak początek życia ludzkiego. – Każdy, kto jest naukowcem – lekarze najpewniej, albo biolog powie, w którym momencie następują jakie etapy rozwoju zapłodnionych komórek – stwierdziła. W dalszej części swojej wypowiedzi dodała jednak, że taki początek życia człowieka powinien być umowny. – Uważam, że rozsądnie jest uznać, że wraz z narodzinami – oceniła.

To nie koniec zaskakujących słów Magdaleny Środy, które padły na antenie Radia Zet. – Życie powinno być chronione od poczęcia, jeżeli taka jest wola kobiety i mężczyzny. Dzieci to jest kwestia również mężczyzn, o czym zapominamy – podkreśliła. – Kaja Godek jest służbistką międzynarodowej organizacji Opus Dei – stwierdziła także.

Kobieta odniosła się też do ostatnich aborcjonistycznych manifestacji. – Mam bardzo pacyfistyczne nastawienie, ale jak słyszę, że kobiety są strasznie radykalne albo bardzo agresywne, to mówię sobie: hola! To rządy są bardzo radykalne wobec kobiet – powiedziała. – Na pewnym etapie walka o prawa musi przyznać bardziej radykalne formy. Nikt nie będzie bomb podkładał, ale ten poziom radykalizmu, który mamy dziś, jest adekwatny – stwierdziła.

Zobacz także: Poseł Lewicy chce, by wypłacić mu 500+ od poczęcia. Powołuje się na TK

– Namawiam organizatorki Strajku Kobiet, będę się starała to robić, żeby znaleźć jakieś przełożenie polityczne – poinformowała. – Budować partię albo potężny ruch polityczny, szukać swoich przyczółków w parlamencie – dodała.

radiozet.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY