Instytut Ordo Iuris przypomni postać Czesława Martyniaka

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

W piątek 5 lutego 2020 r. w godz. 12:30-14:30 w Instytucie na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris odbędzie się seminarium naukowe promujące najnowszy numer instytutowego czasopisma naukowego „Kultura Prawna” poświęcony myśli i twórczości Czesława Martyniaka, jednego z najwybitniejszych polskich przedwojennych uczonych i filozofów prawa.

“Seminarium skoncentrowane będzie na jednym z węzłowych obszarów badań Martyniaka, tj. na neotomistycznie zorientowanej refleksji nad związkiem prawa i moralności.” – informuje organizator. Udział wezmą wybitni eksperci, znawcy zarówno poglądów Czesława Martyniaka, jak i filozofii św. Tomasza z Akwinu: prof. dr hab. Artur Andrzejuk (UKSW), ks. dr hab. Rafał Charzyński, prof. KUL oraz ks. dr hab. Piotr Roszak, prof. UMK. Dyskusję poprowadzi dr Bartosz Zalewski, Dyrektor Centrum Analiz Legislacyjnych w Instytucie Ordo Iuris.

Zobacz także: Walka z dezinformacją na temat wyroku TK. Memorandum Ordo Iuris do dyrektorów szpitali

Wydarzenie będzie transmitowane na kanale Instytutu Ordo Iuris w serwisie YouTube. Z kolei teksty z aktualnego, jak i poprzednich numerów czasopisma “Kultura Prawna” można czytać bezpłatnie na stronie internetowej: www.kulturaprawna.pl.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY