Hołownia prywatnie jest przeciw aborcji, a jako polityk za?

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Jaki jest stosunek Szymona Hołowni do aborcji? Jest za czy przeciw ochronie życia od poczęcia do naturalnej śmierci? O to zapytał go red. Bogdan Rymanowski w Polsat News. Padła zaskakująca odpowiedź.

Rymanowski przywołał wypowiedź polityka sprzed ośmiu lat. – Osiem lat temu mówił pan w Gliwicach tak: “Mój stosunek do aborcji jest prosty – aborcja jest zabójstwem w każdym przypadku, pozbawieniem życia człowieka i tu nie mam cienia wątpliwości” – zrelacjonował dziennikarz. -Czy Szymon Hołownia się zmienił? Który jest prawdziwy? – zapytał prowadzący.

Zobacz także: Kukiz polaczy siły z Hołownią? Poseł stawia warunki

– Szymon Hołownia się nie zmienił, natomiast zmienił perspektywę, decydując się nie być już tylko publicystą, wyrażając swoje własne poglądy, ale biorąc odpowiedzialność za sprawy w kraju – odpowiedział polityk. Jest to o tyle zaskakujące, że z często polityka jest traktowana jako sztuka przekonania społeczeństwa do swoich poglądów. Jak się okazuje Hołownia zrozumiał to inaczej i traktuje politykę jako realizowanie cudzych poglądów.

– Aborcja zawsze jest dramatem. Trzeba zrobić wszystko, żeby jej uniknąć – stwierdził natomiast Hołownia. – Nie popieram postulatu Strajku Kobiet o aborcji na żądanie – zaznaczył.

polsatnews.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY