Biden podpisał trzy rozporządzenia migracyjne. “Eliminuję złą politykę Trumpa”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Nowy prezydent USA, Joe Biden, podpisał trzy rozporządzenia dotyczące migracji. Jak przekonuje, eliminuje dotychczasową, “złą politykę”.

Prezydent Joe Biden podpisał we wtorek aż trzy rozporządzenia dotyczące migracji. „Nie tworzę nowego prawa, eliminuję złą politykę”, powiedział Biden w oświadczeniu Urzędu Owalnego, donosi Fox News. „To, co robię, to zajmowanie się kwestiami, które w 99 procentach są rozkazami ostatniego prezydent Stanów Zjednoczonych. Moim zdaniem, były one bardzo niekorzystne dla naszego bezpieczeństwa i przynosiły rezultaty odwrotne do zamierzonych, zwłaszcza w obszarze imigracji” – stwierdził Biden.

Jedno z podpisanych rozkazów ma rzekomo stworzyć grupę zadaniową do kontynuowania ponownego zjednoczenia migrantów, którzy zostali oddzieleni od swoich rodzin na granicy w ramach polityki „zerowej tolerancji” administracji Trumpa – informuje Post Millennial. Drugi z trzech nakazów uruchomi strategię dotyczącą „nielegalnej migracji” na południowej granicy. Poleca również Departamentowi Bezpieczeństwa Wewnętrznego, aby dokonał przeglądu Protokołów Ochrony Migrantów, które Biden zamierza wprowadzić.

Trzeci rozkaz wprowadzi przegląd polityki imigracyjnej administracji Trumpa i będzie dążył do „usprawnienia” procesu naturalizacji imigrantów. „Rozkaz wykonawczy obejmuje przegląd wielu przepisów, zarządzeń, wytycznych, dokumentów i zasad, które administracja Trumpa wprowadziła w ciągu ostatnich czterech lat” – poinformowali urzędnicy Białego Domu.

Przeczytaj również: USA: Antifa zajęła hotel na Kapitolu w stanie Waszyngton

„Przegląd zostanie przeprowadzony przez Departament Stanu, Departament Sprawiedliwości i DHS i oceni, które dotychczasowe rozwiązania są niezgodne z dążeniem rządu federalnego do promowania integracji i integracji, obywatelstwa i pełnego udziału naszych najnowszych Amerykanów”.

W ciągu zaledwie kilku pierwszych tygodni urzędowania, administracja nowego prezydenta wykazała się ogromnym rozmachem. Biden zdecydowanie skupia się na zmienianiu polityki USA, jaką dotychczas wprowadził Trump. „Chodzi o to, że Ameryka jest bezpieczniejsza, silniejsza, lepiej prosperująca, kiedy mamy sprawiedliwy, uporządkowany i humanitarny system legalnej imigracji” – stwierdził prezydent.

Post Millennial

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY