USA: Oficjalny nakaz noszenia masek w transporcie publicznym

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Joe Biden.

/ Fot. Twitter/ screen

Administracja nowego prezydenta USA, Joe Bidena, zarządziła, iż noszenie maseczek w środkach transportu publicznego stanie się obowiązkowe.

Amerykańskie Centra Kontroli Chorób (CDC) wydało w piątek nowe zarządzenie. Nakłada ono na obywateli obowiązek noszenia masek lub zakrywania ust i nosa podczas podróży „środkami transportu i w węzłach komunikacyjnych” w USA.

Nakaz obejmuje wszystkie osoby podróżujące środkami transportu publicznego (autobusy, pociągi, taksówki, pojazdy typu ride-share, samoloty, wszelkiego rodzaju łodzie) oraz osoby podróżujące do lub w obrębie Stanów Zjednoczonych. Obejmuje również osoby pracujące na terminalach transportowych lub pracujące jako operatorzy tych środków transportu (tj. Kierowcy, piloci itp.) – informuje The Post Millennial.

Przeczytaj również: Kolejny zgon po szczepieniu na COVID-19 w Polsce. „Śmierć nieodłącznym elementem życia”

Strona internetowa CDC informuje, jaką definicję maski przyjęto za właściwą oraz jakie maski nie spełniają wymogów i są zabronione w USA: Maski noszone w sposób, który nie zakrywa ust i nosa, Osłony twarzy lub gogle (można nosić osłony twarzy lub gogle w celu uzupełnienia maski, która spełnia powyższe wymagane cechy), szaliki, maski narciarskie, kominiarki lub bandany, kołnierze koszuli lub swetra (np. Kołnierze z golfem) naciągnięte na usta i nos.

Maski wykonane z luźno tkanego materiału lub z dzianiny, tj. materiałów przepuszczających światło, maski wykonane z materiałów trudno oddychających (takich jak winyl, plastik lub skóra), maski zawierające szczeliny, zawory wydechowe lub nakłucia oraz maski, które nie pasują prawidłowo (duże szczeliny, zbyt luźne lub zbyt ciasne) również nie spełniają kryteriów.

Zarządzenie weszło wkrótce po ogłoszeniu przez Bidena jego planów walki z COVID-19 w USA. Nowy prezydent ogłosił jakiś czas temu siedmiopunktowy plan, który obejmuje „wdrożenie nakazów maskowania w całym kraju”. Nowa administracja planuje zażądać od gubernatorów, aby maski były obowiązkowe – informuje PM. Nowe wymogi weszły w życie 1 lutego i nie wiadomo, kiedy zostaną zniesione.

Post Millennial

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY