USA: Nastolatek “popełnił samobójstwo przez restrykcje”. Matka pozywa gubernatora stanu

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot. Twitter

Nastolatek miał popełnić samobójstwo, przez wprowadzone w USA restrykcje związane z koronawirusem. Teraz jego matka pozywa gubernatora stanu Illinois.

Trevor Till odebrał sobie życie 20 października ubiegłego roku, w czasie trwającej pandemii i surowych restrykcji z nią związanych. Z powodu COVID-19 zamknięte zostały szkoły i kluby lekkoatletyczne, do którego uczęszczał Trevor. Matka chłopca, Lisa Mara Moore pozywa do sądu gubernatora stanu Illinois, JB Pritzkera. To on był odpowiedzialny za wprowadzenie obostrzeń nałożonych w tej części USA. Jak poinformowała Fox News kobieta, “Mój syn zmarł z powodu samoizolacji”.

Trevor został opisany jako obiecujący, młody sportowiec z Senesa High School w USA. Według jego matki Lisy Moore, chłopak miał nadzieję udać się na mistrzostwa stanu, aby konkurować w skoku o tyczce. Sezon na torze został skrócony z powodu pandemii koronawirusa i Moore uważa, że ​​„na 100 procent” to zamknięcie „zmieniło Trevora z tego, kim był, na osobę, która to zrobiła”.

Moore nie jest w swoich osądach osamotniona. Rodzice trzech innych, młodych sportowców dołączyli do pozwu przeciwko gubernatorowi. Twierdzą, iż ich dzieci cierpią z powodu obostrzeń, ograniczeń emocjonalnych i fizycznych. Sezon sportów zimowych w ogóle został odwołany, co stanowi olbrzymi cios dla młodych osób przygotowujących się do sportowej kariery. Restrykcje, które wprowadził Pritzker, “stanowią niekonstytucyjne naruszenie prawa Powodów do równej ochrony na mocy Konstytucji stanu Illinois”.

„Trevor był zdruzgotany, że nie miał swojego ostatniego roku na torze i w skoku o tyczce” oraz że „ostatecznym ciosem było odwołanie sportów zimowych” – czytamy w pozwie. Zauważono również, że wobec samobójstwa Trevora „bezpośrednią przyczyną były ograniczenia gubernatora Pritzkera dotyczące programów sportowych w szkołach średnich w USA”. Matka chłopca uważa, iż długi czas izolacji zniszczył zdrowie psychiczne jej syna. “Są nastolatkami. Potrzebują przyjaciół. Potrzebują interakcji. Potrzebują socjalizacji” – stwierdziła Moore.

Według niej, Trevor “był dobrym uczniem, który podnosił rękę, zgłaszał się do odpowiedzi”. Jednak “na Zoomie, uczestnicząc w lekcjach w sypialni, było to dla niego zupełnie inne uczucie”. „Jest to wyraźne naruszenie równych praw do ochrony uczniów szkół średnich w Illinois. Myślę, że coś jest nie tak, że uczniowie szkół średnich byli traktowani i dyskryminowani, i dlatego złożyliśmy ten wniosek”.

The Post Millennial

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY