Nowy Ład – rzecznik rządu wyjaśnia założenia programu

Dodano   0
  Loading

Rząd Prawa i Sprawiedliwości zapowiedział wdrożenie programu Nowy Ład, który ma przynieść wsparcie finansowe dla polskich rodzin. Szykowane są również inne zmiany w aspekcie społecznym, które mają dać Polsce nowy impuls gospodarczy i inwestycyjny.

Rzecznik rządu Piotr Mueller w wywiadzie dla Pierwszego Polskiego Radia wyjaśnił założenia nowego i szerokiego programu społecznego. Podkreślił, że jego kształt został wykuty po wielu negocjacjach ze wszystkimi stronami koalicji Zjednoczonej Prawicy. Ujawnił, że najbliższym możliwym terminem na jego wdrożenie to przełom lutego i marca.

Zobacz także: Poznań: Za pieniądze publiczne wydają broszurę o orgiach homoseksualnych

Obecnie jednak największym wyzwaniem dla polskiego rządu jest walka z epidemią koronawirusa, która opóźnia wdrożenie zakładanych rozwiązań – “Pamiętajmy o tym, że największym priorytetem dla nas są jednak działania związane z walką z epidemią i szczepienia” – wyjaśnił.

Nowy Ład – nowy program społeczny

Nowy program Zjednoczonej Prawicy obejmie kilka aspektów życia społecznego, gospodarczego i inwestycyjnego. Zdaniem rządu przyniesie on polskiej gospodarce nową jakość. Jednakże program Nowy Ład nadal jest uzgadniany pomiędzy PiS, Solidarną Polską i Porozumieniem.

“To będzie bardzo duży program gospodarczy, inwestycyjny, który ma przynieść efekty przez najbliższe kilka lat, w nowej rzeczywistości po pandemii” – zaznaczył Piotr Mueller.

Pytany o to czy w programie znajdą się nowe rozwiązania dla polskich rodzin, rzecznik rządu odpowiedział twierdząco, lecz nie zamierzał podawać w tym momencie żadnych szczegółów. Pochwalił natomiast jego rozmiar, który będzie porównywalny z dotychczasowymi programami społecznymi.

Oprócz aspektów społecznych w programie znajdą się rozwiązania gospodarcze, mające zachęcić zarówno polskich i zagranicznych kontrahentów do inwestowania w naszym kraju – “Chcemy dać też jasny impuls gospodarczy oraz inwestycyjny, a te rozwiązania, które są tam proponowane będą też takim sygnałem dla inwestorów, również zagranicznych, że warto w Polsce będzie swój biznes rozwijać” – powiedział rzecznik rządu.

Zgodnie z zapowiedzią premiera Mateusza Morawieckiego “Nowy Polski Ład” zawierający przede wszystkim plany inwestycyjne, ale także propozycje dotyczące wielu dziedzin życia społecznego oraz gospodarczego w czasie po pandemii ma być zaprezentowany w najbliższym czasie. Jak tłumaczył w drugiej połowie stycznia, w ramach programu, rząd zaproponuje cały szereg projektów infrastrukturalnych i innowacyjnych.

forsal

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY